Kartuzy. Czy burmistrz otrzyma absolutorium?

Kartuzy. Czy burmistrz otrzyma absolutorium?

Według Mariusza Tredera, szefa RM zasadne byłoby udzielenie burmistrzowi Mieczysławowi G. Gołuńskiemu absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku. „Są zastrzeżenia do sposobu realizacji inwestycji, jednak komisja rewizyjna zaopiniowała wniosek o udzielenie absolutorium pozytywnie” – komentuje. Przypomnijmy, że sesja absolutoryjna w Kartuzach już za kilka dni, a jeszcze w zeszłym roku głosowanie rajców w tej sprawie nie było dla kartuskiego włodarza korzystne.

Do absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach zostało raptem kilka dni. Będą to szczególne obrady, bowiem kwestia udzielenia burmistrzowi Mieczysławowi G. Gołuńskiemu absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu, a także tzw. wotum zaufania nie zawsze, jak pokazuje historia, była oczywista. Jak będzie tym razem?

W zeszłym roku włodarzowi nie udzielono wotum zaufania, jak również absolutorium. Samorząd stwierdził wówczas, że to przez działania „upolitycznionej opozycji” i nie jest to poparte jakimikolwiek argumentami. Radni opozycji zaś wskazywali m. in. na nieprawidłowości, związane z wykonaniem budżetu. Wygląda jednak na to, że tym razem będzie inaczej.

Reklamy

-Komisja Rewizyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek o udzielenie absolutorium i myślę, że radni raczej się do niego przychylą – zdradza Mariusz Treder, przewodniczący Rady Miejskiej. – Są co prawda zastrzeżenia do sposobu realizacji gminnych inwestycji, myślę że są one zasadne, natomiast mimo to uważam, że większość radnych przychyli się do opinii komisji.

Mariusz Treder dodaje też, iż w jego opinii może to być ostatnia kadencja burmistrza Mieczysława G. Gołuńskiego, gdyż zbliża się on do wieku emerytalnego. Tym samym zasadne byłoby udzielenie mu absolutorium.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*