Kartuzy. Trwa sesja RM. Wrócił temat zmiany nazw fragmentów ulic. Jest alternatywny pomysł magistratu

Kartuzy. Trwa sesja RM. Wrócił temat zmiany nazw fragmentów ulic. Jest alternatywny pomysł magistratu

Aleja przy Strudze Klasztornej nazwana imieniem kardynała Wyszyńskiego – to propozycja urzędu jako alternatywa do wracającej na dzisiejszych obradach sprawy zmiany nazwy fragmentu ulicy Kolejowej w Kartuzach. Burmistrz Kartuz zaproponował wprowadzenie do porządku sesji takiej uchwały. Co o tym sądzicie – trafny pomysł?

Trwa sesja RM w Kartuzach. Burmistrz Mieczysław G. Gołuński zaproponował, aby do porządku obrad dołączyć uchwały, dotyczące nazwania alei przy Strudze Klasztornej imieniem kardynała S. Wyszyńskiego oraz parku między ul. Klasztorną, a Wzgórzem Wolności imieniem Jana Pawła II. To alternatywny pomysł do sprawy zmiany nazwy fragmentów ulic, o której głośno było już w zeszłym roku.

-Liczę, że pozytywnie ustosunkują się Państwo do naszej propozycji i nie będą obstawać przy swoim – apelowała wiceburmistrz Sylwia Biankowska. Przewodniczący Mariusz Treder przyznał, że jest to dobre rozwiązanie, które pozwoli zamknąć ten temat. Kazimierz Socha Borzestowski, obecny na sesji, alarmował kilkakrotnie, aby do nazwy alei dodać jeszcze słowo „prymas”.

Reklamy

-Dochodzimy wreszcie do szczęśliwego finału, jednak żenująca jest atmosfera wokół tego. Potrzeba było siedmiu lat, aby coś zrobić bez konsultacji – komentował radny Andrzej Pryczkowski. Szef RM apelował jednak, aby powstrzymać emocje, szczególnie że sesja dopiero się rozpoczęła.

Do sugestii przewodniczącego dołączyły też wiceburmistrz Sylwia Biankowska oraz radna Halina Steinka, zwracając uwagę na to, że urząd szuka porozumienia z radnymi. Nie każdy, m. in. Kazimierz Socha Borzestowski, był zadowolony z takiego obrotu spraw, „wybuchając” w pewnym momencie i przerywając prowadzenie obrad.

Radni większością głosów zgodzili się wprowadzić do porządku obrad uchwały, zaproponowane przez burmistrza. Nie zabrakło jednak głosów wstrzymujących, m. in. Tomasza Belgraua oraz Ryszarda Duszyńskiego. AKTUALIZACJA godz. 14.03 – Radni zagłosowali „za” przyjęciem uchwał, zaproponowanych przez burmistrza.

Sesja Rady Miejskiej w Kartuzach wciąż trwa. Obrady można śledzić poniżej:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*