Kartuscy zapaśnicy walczyli na Mistrzostwach Europy

Po raz kolejny, trójka kartuskich zapaśników reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Europy. Niestety tym razem nie udało im się zdobyć medali.

Węgierski Goyr, to miejsce tegorocznych Mistrzostw Europy zawodników do lat 15. Trójka zapaśników z Kartuz zapewne wróci z dużym bagażem wrażeń i bogatym materiałem doświadczeń. Wszyscy stoczyli walki na bardzo dobrym poziomie. Oliver z reprezentantem Armenii, Natan z zawodnikiem Estonii  i mimo dobrej  postawy  musieli pożegnać się z turniejem. Z tego startu najważniejsze dla nich jest udział w tak dużej imprezie, która  niewątpliwie może wywołać lekki stres. Zajęli oni 15 oraz 20 miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Lepiej poszło Andrzejowi Drewa, który swoje dwa pierwsze pojedynki wygrał po ciężkich walkach. W zdecydowany sposób rozprawił się z reprezentantem Bułgarii, a następnie także wyraźnie zwyciężył zawodnika z Armenii. W trzeciej walce musiał uznać wyższość przedstawiciela Gruzji, który dotarło finału,  co otworzyło Andrzejowi  możliwość walki o strefę medalową. Niestety, reprezentant Rosji tym razem był nie do  przejścia. Ostatecznie Andrzej zajął 8 miejsce

Dla naszych reprezentantów to niewątpliwie Mistrzostwa Europy debiutów. Dotyczy to także trenera Marcina  Dobka. Cała czwórka miała możliwość wystąpienia w biało-czerwonych barwach z orzełkiem na piersi.

W tym samym czasie Aleks Mielewczyk wraz z kadrą narodowa Juniorów pod wodzą trenera Edwarda  Barsegjan przebywa w Armenii w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Położonych jest on na ponad 2000 m n.p.m. w  pobliżu Eczmiadzynu – pierwszej stolicy Armenii. Pobyt w Armenii to jeden z etapów przygotowań do imprez najwyższej rangi – Mistrzostw Europy i Świata. Oprócz ciężkiej pracy w wyraźnie innych warunkach klimatycznych  i wysokościowych, dla Aleksa to także aspekt poznawczy innej kultury.