Kuba Skierka z rekordami na Mistrzostwach Polski seniorów [ZDJĘCIA]

Kuba Skierka świetnie poradził sobie na Mistrzostwach Polski w Lublinie. Zawodnik z Kartuz wywalczył dwa medale i zapewnił sobie występ na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie.

Kuba Skierka

Dobry początek kariery seniorskiej Kuby rozbudza apetyt kibiców na kolejne sukcesy! W Lublinie startował na trzech dystansach, i na wszystkich pobił własne rekordy życiowe. Pierwszy wspaniały występ zaliczył w finale na 200 metrów stylem grzbietowym. Uzyskał czas 1:57,33 i uplasował się na 2 miejscu podium zaraz za Radkiem Kawęckim.

Kolejny dzień przyniósł kolejne sukcesy. Kartuski pływak wywalczył brąz na dystansie 100 metrów po zaciętej walce z Kacprem Stokowskim. Jego nowy rekord życiowy na tym dystansie to 54,96. Trzeciego dnia w finale na 50 m zajął 10 miejsce. Udany występ w Lublinie zapewnił Kubie występ na MŚ w Budapeszcie, które odbędą się 23-30 lipca.

Skomentuj: Kuba Skierka z rekordami na Mistrzostwach Polski seniorów [ZDJĘCIA]