Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery mieszanej?

Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery mieszanej?

Jednym z najbardziej popularnych typów cery jest cera mieszana i może ona dotyczyć osób w różnym wieku. Okazuje się, że […]

Jednym z najbardziej popularnych typów cery jest cera mieszana i może ona dotyczyć osób w różnym wieku. Okazuje się, że jej posiadaczkami mogą być zarówno nastolatki, jak i osoby dorosłe, które swój okres dojrzewania mają za sobą. Cera mieszana to jednocześnie jeden z najbardziej wymagających typów cery w przypadku pielęgnacji, ponieważ może łączyć w sobie cechy cery trądzikowej, normalnej i suchej. Dowiedz się, jak powinna przebiegać jej przemyślana pielęgnacja przy pomocy produktów L’Oréal Paris.

Cera mieszana, czyli jaka?

Choć cera mieszana to jeden z najpopularniejszych typów skóry, znaczna część osób popełnia w jej przypadku dość istotne błędy pielęgnacyjne. Co warto wiedzieć na jej temat, by się ich wystrzegać? Cera mieszana tak naprawdę stanowi połączenie przetłuszczających się partii skóry z obszarami, które są suche lub normalne. To z kolei sprawia, że musimy wybierać takie produkty pielęgnacyjne, które aktywnie będą oddziaływać na każdy obszar skóry z osobna i nie podrażniać go. Oczywiście proporcje pomiędzy przetłuszczającymi się a suchymi partiami twarzy mogą być różne, jednak przetłuszczaniu najczęściej ulega tzw. strefa T, czyli czoło, nos i broda. To właśnie tam gruczoły łojowe produkujące sebum są najbardziej aktywne. Suchymi partiami skóry są natomiast policzki.

 

Cera mieszana a przetłuszczanie

Dlaczego przetłuszczanie się skóry jest tak istotnym problemem w przypadku cery mieszanej? Jak już wspomniano, w obrębie strefy T znajduje się najwięcej gruczołów łojowych i to właśnie one produkują nadprogramowe ilości sebum. Produkcja sebum może zostać wzmożona, gdy zastosujemy kosmetyk pielęgnacyjny niedopasowany do potrzeb naszej wymagającej cery, na przykład zbyt mocno oczyszczający żel do mycia twarzy lub peeling.

 

Przetłuszczanie się cery mieszanej może zostać wzmożone także wtedy, gdy nie zapewnimy jej optymalnej dawki nawilżenia, które w jej przypadku również jest kluczowe. Brak nawilżenia i warstwy ochronnej na skórze automatycznie sprawi, że gruczoły łojowe będą próbowały zrekompensować to wytwarzaniem nadprogramowych ilości łoju. By do tego nie dopuścić, warto sięgnąć po odpowiedni krem nawilżający marki L’Oréal Paris.

 

Pielęgnacja cery mieszanej – jakie produkty?

By cera mieszana była pod kontrolą i jej pielęgnacja przynosiła nam zamierzone efekty, powinniśmy przywiązywać dużą wagę do kosmetyków, po które sięgamy. Przede wszystkim powinny charakteryzować się działaniem normalizującym i nawilżającym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że praca nadmiernie aktywnych gruczołów łojowych zostanie unormowana, a przesuszone partie skóry twarzy otrzymają kojącą dawkę nawilżenia. W codziennej pielęgnacji cery mieszanej nie powinno zabraknąć żelu oczyszczającego, toniku oraz kremu nawilżającego. Pomocny okaże się również peeling. W zależności od zmian i wrażliwości Twojej skóry sięgnij po peeling mechaniczny lub enzymatyczny. Produktem, z którym zdecydowanie polubi się cera mieszana, są maseczki do twarzy. Sprawdź, jakie znajdziesz w ofercie marki L’Oréal Paris.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*