Egiertowo. Złapano ich na gorącym uczynku! Włamywali się do budynku OSP

Egiertowo. Złapano ich na gorącym uczynku! Włamywali się do budynku OSP

Policja na gorącym uczynku złapała w środę 2-óch mężczyzn, który zamierzali włamać się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Egiertowie (gm. Somonino). Włamywacze zamierzali wynieść z remizy sprzęt o wartości 24 tys. złotych. Spowodowali też straty na poziomie 8 tys. złotych.

W środę po godz. 23 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące włamania do budynku OSP w Egiertowie (gm. Somonino). Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji.

Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 31. i 34. lat. Mundurowi wstępnie ustalili, że mężczyźni wyważyli drzwi wejściowe i dostali się do wnętrza budynku w celu kradzieży przygotowanego już sprzętu, m. in. telewizora, agregatu prądotwórczego oraz głośników o wartości ponad 24 tys. złotych.

Reklamy

Ponadto zatrzymani mężczyźni uszkodzili drzwi oraz kamery, gdzie straty wyniosły 8 tys. złotych. Mężczyźni zostali przewiezieni do kartuskiej komendy, gdzie zostali przesłuchani.

Na miejscu technik policyjny wykonał oględziny. Mundurowi zbierają materiały dowodowe, zabezpieczają monitoring oraz przesłuchują świadków.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*