Festiwal Truskawek Kaszubskich po raz trzeci nęci pysznymi owocami fot. zKaszub.info

Już w tę sobotę III Festiwal Truskawek Kaszubskich!

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze truskawki mamy na Kaszubach. Już po raz trzeci okazją by ich skosztować będzie festiwal w Chmielnie. Nie zabraknie wielkich rekordów, konkursów i świetnej zabawy!

Festiwal Truskawek Kaszubskich po raz trzeci nęci pysznymi owocami fot. zKaszub.info
Festiwal Truskawek Kaszubskich po raz trzeci nęci pysznymi owocami fot. zKaszub.info

Festiwal Truskawek Kaszubskich to świetna okazja by spróbować owoców wyhodowanych przez miejscowych gospodarzy. Już od trzech lat punktem głównym imprezy jest próba bicia rekordów z przygotowanymi daniami, gdzie główną rolę odgrywa właśnie truskawka. W tym roku celem jest stworzenie gigantycznego naleśnika truskawkowego.

Festiwal Truskawek Kaszubskich z najdłuższym naleśnikiem

Po raz kolejny organizator, – którym jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie – zapewnia moc atrakcji. Oprócz prób bicia rekordu, czyli stworzenia najdłuższego naleśnika truskawkowego, którego przygotowaniem i smażeniem będzie dowodził Łukasz Konik, nie zabraknie innych atrakcji. Chętne osoby wziąć udział mogą w konkurach na najlepszą „Truskawkową kreacją” oraz o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za najlepszy produkt z truskawek kaszubskich w roku 2018. Turniej nosi imię Heleny Gruchałowej – osoby, której Kaszuby zawdzięczają truskawkową sławę. Prócz konkursów odbędą się także koncerty. Na scenie wystąpi m.in.: Marcelina Szroeder, Arleta Barczyk oraz Gdańska Grupa Folkowa. Dobra zabawa i pyszne dania truskawkowe – gwarantowane!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*