Do szczęścia wystarczy piłka i dwie bramki… W Chmielnie rozwija się piłkarska nadzieja

Do szczęścia wystarczy piłka i dwie bramki… W Chmielnie rozwija się piłkarska nadzieja

Trzydziestka młodych chłopaków i dziewcząt z gminy Chmielno, jak wielu innych w całej Polsce, marzy o podobnej karierze do Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka, czy Grzegorza Krychowiaka. Marzenie o graniu na największych stadionach śwata, może się spełnić, przy odpowiedniej ilości talentu, pasji i ciężkiej pracy. Idealnym miejscem na pierwsze piłkarskie szlify w drodze do zawodowstwa jest szkółka piłkarska. Na przykład taka, jak w Chmielnie.

[Not a valid template] – Piłka nożna ma być przede wszystkim dobrą zabawą i pasją – podkreśla Michał Hufnagel, trener szkółki piłkarskiej w Chmielnie – Tego naszym młodym pasjonatom piłki nie brakuje – dodaje. 

Od ubiegłego roku w Chmielnie powróciły treningi piłkarskie. Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie i Klubowi Damroka w Chmielnie działa szkółka piłkarska. Po ogłoszeniu naboru na odzew nie musieli długo czekać. Na treningi zgłosili się chłopcy, jak i dziewczęta chcący podszkolić swoje piłkarskie umiejętności. 

Reklamy

Choć nie odnotowali jeszcze spektakularnych sukcesów, to z powodzeniem zaprezentowali się w paru meczach. Mieszkańcy Chmielna mogli podziwiać piłkarzy m.in. podczas ChillOut Cup w lipcu ubiegłego roku. Jak podkreśla Michał Hufnagel, na wyniki przyjdzie czas. Teraz liczy się pielęgnowanie miłości do piłki nożnej, dobra zabawa i systematyczna praca na treningach. 

Treningi chmieleńskiej szkółki piłkarskiej odbywają się w środy i czwartki. Więcej informacji można uzyskać m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*