Warsztaty literackie w Chmielnie 2018 fot. GOKSiR w Chmielnie

Pisarka Małgorzata Warda poprowadziła warsztaty literackie w Chmielnie

Warsztaty literackie w Chmielnie, poprowadzone przez Małgorzatę Warda, zorganizowane zostały dla laureatów konkursów literackich „Słowotok” oraz „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. Początkujący twórcy z powiatu kartuskiego spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.

Małgorzata Warda odwiedziła Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, gdzie przeprowadziła warsztaty literackie fot. Chmielno NON-STOP

Laureatów konkursów literackich organizowanych przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP” poznaliśmy 13 kwietnia. Tego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w V Powiatowym Konkursie Literackim „Słowotok” oraz III Konkursie „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. Laureaci każdej z kategorii otrzymali nagrody książkowe, dyplomy, statuetki, a w tym roku do nagród dołączyła także nagroda specjalna. 

Statuetki w konkursach Chmielno NON-STOP otrzymują zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. W tym roku dla wszystkich laureatów przygotowano nagrodę specjalną fot. M. Konkol / zKaszub.info

Dla laureatów warsztaty literackie w Chmielnie

W tym roku do nagród dołączyła kolejna. Wszyscy laureaci obu konkursów organizowanych przez stowarzyszenie Chmielno NON-STOP zostali zaproszeni na warsztaty literackie w Chmielnie. Podzielone zostały na grupy wiekowe. Podczas warsztatów, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, laureaci poznali zasady budowania bohaterów w oparciu o ich cechy, tworzenia dialogów i wiele innych zagadnień, które pomogą w tworzeniu kolejnych dzieł literackich. 

Reklamy

Warsztaty literackie w Chmielnie miały za zadanie pomóc w rozwoju talentu pisarskiego twórców z powiatu kartuskiego fot. GOKSiR w Chmielnie

Małgorzata Warda jest uznaną trójmiejską pisarką. Mieszka w Gdyni. Jest laureatką wielu nagród literackich, dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej. Autorka takich książek, jak: „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, „Miasto z lodu” oraz „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”.

V Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” został zrealizowany dzięki dotacji z Powiatu Kartuskiego. Natomiast III Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno” dzięki dotacji z Gminy Chmielno. 

Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą Chmielno NON-STOP od pięciu lat organizuje konkurs „Słowotok”, do którego z czasem dołączył konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. O stowarzyszeniu oraz jego działalności można przeczytać na stronie internetowej Chmielno NON-STOP.

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*