Hopowo. Powstanie plac zabaw i tzw. strefa relaksu

Hopowo. Powstanie plac zabaw i tzw. strefa relaksu

W zeszłym tygodniu wójt Somonina Marian Kowalewski podpisał umowę z wykonawcą na realizację zadania pod nazwą „Budowa otwartej strefy aktywności w Hopowie”. Wykonawcą inwestycji jest firma Steelcore Sp. z o.o. Planowane zadanie będzie obejmować budowę placu zabaw oraz strefy relaksu.

Na miejscu znajdą się m. in. karuzela, stolik do gry w szachy, huśtawka, równoważnia, piramida, sprężynowce, zestaw zabawowy, ławki i stojak na rowery. Ogólnym celem zadania jest zachowanie i popularyzacja dziedzictwa rybackiego charakteru obszaru LGR Kaszuby.

Cel szczegółowy to tworzenie i rozwój publicznie dostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LSR, związanych kaszubską tradycją rybacką. Wykonawca zobowiązał się zrealizować zadanie do września bieżącego roku. Całkowity koszt inwestycji wynosi: 232 424,55 zł, zaś kwota otrzymanego dofinansowania wynosi: 65 043,00 zł.

Reklamy

Operacja realizowana jest w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*