Lodówka uratuje życie!

Gmina Żukowo: Lodówka uratuje życie! [ZDJĘCIA]

Lodówka uratuje życie! No, może nie koniecznie ona sama, ale ratownicy i to, co może się w niej znaleźć. Autorzy akcji „Moje Zdrowie – Moje Życie” zachęcają do trzymania w lodówce ankiet i dokumentacji medycznej! Dlaczego?

pakiet_zycia_1

Zdjęcie 1 z 3

mat organizatora

Organizator  imprezy charytatywnej pt. „Jedzie Mikołaj Święty, by Ktoś Był Uśmiechnięty” w Baninie – Jacek Miąskowski wraz ze znajomymi opracował tzw. „pakiet życia”, który – w przypadku nagłego pogorszenia zdrowia i konieczności wezwania karetki pogotowia, ma ułatwić ratownikom medycznym udzielenie właściwej pomocy pacjentowi. Potrzebę zorganizowania takiej akcji zgłosiła dr Joanna Komorowska z SP ZOZ Żukowo. W pakiecie, który ma być przechowywany w lodówce, znajduje się między innymi ankieta informacyjna, wypełniona wcześniej przez pacjenta, a zawierająca informacje na temat dotychczasowych chorób, uczuleń, urazów itp.  Pakiet składa się z ankiety informacyjnej, plastikowej hermetycznej torebki z naklejką „Pakiet życia”, oraz z trzech naklejek z napisem : „Moje Zdrowie – Moje Życie”. A dlaczego należy go trzymać w lodówce? Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Lodówkę ma każdy!

Zobacz też: Mikołajki w Baninie: świetna zabawa, szczytny cel [ZDJĘCIA]

Ratownik medyczny po przeczytaniu informacji o stanie zdrowia dowie się jakie leki może podać i jakie pacjent ma problemy zdrowotne. Oprócz tego sprawdzi kogo z rodziny trzeba powiadomić o zaistniałej sytuacji.

„Akcja kierowana jest przede wszystkim do osób starszych, samotnych, cierpiących na choroby przewlekłe i na takie, które „mogą się wiązać z ryzykiem nagłego pogorszenia, powikłania, lub dezorientacji i utraty świadomości ( np. cukrzyca, padaczka, zaburzenia rytmu serca, założone stymulatory lub inne urządzenia, zagrożenie wylewem czy zawałem).”

Reklamy

Ankietę informacyjną należy czytelnie wypełnić drukowanymi literami i podpisać. W razie potrzeby można poprosić o pomoc w wypełnieniu rodzinę, pielęgniarkę lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wypełnioną ankietę informacyjną włożyć do plastikowego woreczka i szczelnie zamknąć. Do woreczka można dołączyć kopie aktualnej dokumentacji medycznej dotyczącej stanu zdrowia, na przykład: aktualne wyniki badań, ostatni wypis ze szpitala itp. Woreczek umieszczamy w lodówce w widocznym miejscu, na przykład na półce w drzwiach.

Jedną naklejkę „Moje Zdrowie – Moje Życie” należy przykleić na zewnętrznych drzwiach lodówki w prawym górnym rogu. Naklejka musi być widoczna. Drugą naklejkę „Moje Zdrowie – Moje Życie” można przykleić na zewnętrznych drzwiach domu lub mieszkania w prawym górnym rogu.

Bardzo ważne jest, aby ankieta była aktualizowana minimum raz w roku. Wypełnienie jej zajmie nam tylko chwilę, a naprawdę może pomóc. Szczegóły na stronie: www.pakietzycia.pl.

Skomentuj: Gmina Żukowo: Lodówka uratuje życie! [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*