Festyn na Dzień Ochrony Środowiska

Festyn na Dzień Ochrony Środowiska

Radosnym świętem dla całej społeczności banińskiej „podstawówki” okazał się festyn z okazji Dnia Ochrony Środowiska. Nie zabrakło m. in. ciekawych warsztatów oraz… produkcji ekologicznych koktajlów owocowych.

We wtorek 6 czerwca w Szkole Podstawowej w Baninie odbył się festyn z okazji Dnia Ochrony Środowiska. Współorganizatorem wydarzenia był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Festyn był radosnym świętem dla całej szkolnej społeczności. Znalazły się tam atrakcje zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Zabawa odbyła się na rozległych terenach sportowych szkoły, gdzie zostały rozłożone cztery dmuchane namioty oraz stoiska:

Reklamy

– szycia i malowania ekologicznych siatek na warzywa i owoce,
– warsztatów Woskowijek (tworzenia ekologicznych opakowań z bawełny i wosku pszczelego),
– produkcji ekologicznych koktajlów owocowych.

Wszystkie zaproszone dzieci mogły na świeżym powietrzu korzystać z zabaw i aktywności fizycznych, wśród których znalazły się również zabawy z chustą animacyjną oraz stacjonarny rower do produkcji koktajlu owocowego, napędzany siłą własnych mięśni.

Wydarzenie miało na celu popularyzację wiedzy na temat ekologicznego stylu życia, wskazywania na alternatywne rozwiązania, a także zachętę do wdrażania nowych rozwiązań w celu ochrony środowiska od najmłodszych lat.

Aktywność fizyczna przeplatana była quizami wiedzy na temat świata roślin i zwierząt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*