Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, czyli policjanci w szkołach w Skrzeszewie i Pępowie

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, czyli policjanci w szkołach w Skrzeszewie i Pępowie

W ubiegłym tygodniu dzieci ze szkół podstawowych w Skrzeszewie i Pępowie odwiedzili nietypowi goście. Byli to dzielnicowi z Komisariatu Policji w Żukowie. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o tym, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz przedstawili zawód policjanta.

Zapewnienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi piesi, a zwłaszcza ci najmłodsi, jest jednym z priorytetowych zadań policjantów. Poza licznymi działaniami prewencyjno-kontrolnymi na drogach, mundurowi prowadzą spotkania edukacyjne w szkołach.

W ciągu ostatniego tygodnia dzielnicowi z Żukowa, odwiedzili uczniów ze szkół podstawowych w Skrzeszewie i Pępowie, gdzie podczas pogadanki tłumaczyli, z jakimi zagrożeniami można się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, gdyż zdarza się, że dzieci, szczególnie te młodsze, np. zajęte rozmową z rówieśnikami wchodzą nagle na jezdnię nie rozglądając się.

Reklamy

Mundurowi uczyli więc, jak prawidłowo zachować się przed przejściem dla pieszych, zanim wejdzie się na pasy. Zachęcali też do noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza widoczność przy szybko zapadającym zmroku jest znacznie mniejsza.

Przypomniano uczniom numery alarmowe oraz jakie informacje przekazywać podczas rozmowy z np. operatorem numeru 112. Na koniec spotkania policjantki przedstawiły dzieciom sprzęt policyjny oraz odwiedził ich Słonik Popo, z którymi wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*