Zakończyły się prace budowlane przy szkole w Baninie

Zakończyły się prace budowlane przy szkole w Baninie

Za nami rozbudowa szkoły przy ul. Lotniczej w Baninie. Wszystkie prace budowlane zostały wykonane, a gmina Żukowo otrzymała decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.

To jedna z największych inwestycji minionych lat. Koszt zadania wyniósł ponad 28 ml zł. Na jego realizację pozyskano 2 dofinansowania rządowego o łącznej wartości prawie 15 mln zł.

Nowa szkoła będzie placówką dla ok. 700 uczniów. Znajdziemy w niej 26 sal lekcyjnych, halę sportową o wymiarach 18 x 36 m, bibliotekę, pokój medyczny, stołówkę, pokój pedagoga i wiele innych. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi 2658,73 m2, natomiast łączna powierzchnia użytkowa to 5304,94 m2.

Reklamy

-Nie możemy doczekać się, aż wpuścimy uczniów do nowej szkoły, najpierw jednak musimy wyposażyć. Trwają procedury przetargowe dotyczące wyposażenia obiektu w meble i sprzęt elektroniczny – mówi burmistrz Wojciech Kankowski. – Liczymy, że „pełną parą” szkoła ruszy od września tego roku. Do tego czasu zadbamy o to, by obiekt był perfekcyjnie przygotowany, a proces nauczania w nim komfortowy zarówno dla dzieci jak i kadry pedagogicznej.

Szybciej, bo już w marcu, planowane jest udostępnienie hali sportowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*