Energa głównym sponsorem Cartusia 1923 Kartuzy!

Energa głównym sponsorem Cartusia 1923 Kartuzy!

W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 sponsorem głównym Cartusii 1923 Kartuzy została Energa. Tym samym Cartusia została czwartym klubem piłkarskim w województwie pomorskim po Lechii Gdańsk, Bałtyku Gdynia i Gryfie Słupsk, który wspierany będzie przez gdańskiego giganta energetycznego.

W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 sponsorem głównym Cartusii 1923 Kartuzy została Energa. Tym samym Cartusia została czwartym klubem piłkarskim w województwie pomorskim po Lechii Gdańsk, Bałtyku Gdynia i Gryfie Słupsk, który wspierany będzie przez gdańskiego giganta energetycznego.

Grupa Energa aktywnie angażuje się we wsparcie sportu dziecięcego i młodzieżowego. Stowarzyszenie, dedykujące swoją działalność przede wszystkim szkoleniu i wychowywaniu młodych piłkarzy, doskonale wpisało się w ten trend. Co więcej, Energa jako spółka społecznie odpowiedzialna szczególną uwagę zwraca na pielęgnację i wspieranie małych lokalnych wspólnot. Cartusia zaś, skupiając się na rozwoju młodych sportowców i promocji zdrowego trybu życia, aktywnie integruje mieszkańców nie tylko Kartuz, ale też okolicznych miejscowości.
Zawodnicy drużyny seniorskiej po raz pierwszy wybiegli na boisko z logiem Energa na koszulkach 15 sierpnia 2018 r. podczas meczu ze Sportingiem Leźno. Natomiast pierwszy mecz w Kartuzach odbędzie się w sobotę 18 sierpnia o godz. 13.00, a przeciwnikiem Cartusii będą Orlęta Reda. 
Grupa Energa to jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych i jeden z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Jej podstawowa działalność to wytwarzanie, dystrybucja i obrót energią elektryczną oraz cieplną, a także obrót gazem. Podmiotem dominującym w grupie jest Energa SA z siedzibą w Gdańsku. Jej akcje są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od grudnia 2013 roku. Wchodzą w skład indeksu największych polskich spółek giełdowych (WIG 20) oraz indeksów spółek odpowiedzialnych społecznie: RESPECT Index i FTSE4Good Emerging.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*