GKS Cartusia 1923 – Sztorm Mosty 1:0

GKS Cartusia 1923 – Sztorm Mosty 1:0

Wymęczone, ale zasłużone zwycięstwo odnieśli w dniu dzisiejszym piłkarze V ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, którzy na własnym boisku pokonali drużynę Sztormu Mosty 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu, dającą trzy punky Cartusii zdobył Kacper Paninski. Wygraną piłkarze z Kartuz przerwali Sztormowi passę 5 zwycięstw z rzędu.

DSC08897

Zdjęcie 1 z 5

Do spotkania GKS Cartusia 1923 podchodziła bez dwóch podstawowych zawodników tj. kapitana naszej ekipy Marcina Adamkiewicza, który pauzował za kartki oraz Franka Sierszyńskiego, który na jednym z tygodniowych treningów doznał drobnego urazu, który uniemożliwił mu występ w spotkaniu.

Sytuacja nie napawała optymizmem, piłkarze z Kartuz w szranki stawali z wznoszącej fali drużynie – Sztormem Mosty, który przed dzisiejszym spotkaniem wygrał pięć ostatnich meczów z rzędu i znajdował się w tabeli bezpośrednio pod Cartusią, tracąc do niej zaledwie trzy punkty. Dodatkowo trenerem Sztormu Mosty jest były szkoleniowiec oraz piłkarz Cartusii Aleksander Cybulski, co dodatkowo dodawało smaczku temu spotkaniu.

Reklamy

Do pierwszego składu Cartusii wskoczył Jakub Giec, który grając z konieczności na boku obrony wywiązał się z tej roli bardzo dobrze i był bardzo jasnym punktem naszej drużyny. To właśnie ten zawodnik rozpoczął akcję, po której padła jedyna bramka w tym spotkaniu.

W następny weekend piłkarze Cartusii zagrają ostatni mecz tej rundy, który zapowiada się hitem ostatniej kolejki. W spotkaniu, druga w tabeli GKS Cartusia 1923 zmierzy się z liderem rozgrywek MKS Władysławowo, który bez względu na wynik w tym meczu i tak pozostanie mistrzem jesieni. Przed tą ostatnią kolejką prowadzi w stawce, z 5 punktową przewagą nad Cartusią. 

Składy drużyn:

GKS Cartusia 1923: Babiński- Giec, Nurek (kpt.), Raulin, Wenta- Rypel, Toporek, Bodzak (88’ Trapkowski), Piór (71’ Hirsz), Paninski- Kazubowski;

Rez.: Leyk- Szymański, Konkol, Dejk, Hirsz, Adamczyk, Trapkowski;

Sztorm Mosty: Skulich- Standura, Polechoński, Chełmikowski (54’ Meller), Białek, Promiński (71’ Niedźwiecki), Paluch, Rytlewski (kpt.), Szumotalski (62’ Pieprzyk), Scharmach, Gałązka (51’ Czaplicki);

Rez. : Meller, Niedźwiecki, Czaplicki, Ronkowski, Gierczak, Pieprzyk;

Bramki :

1:0 Paninski Kacper (76’)

Kartki :

Cartusia : Babiński (ż), Trapkowski (ż);

Sztorm : 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*