Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019 w Kartuzach

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019 w Kartuzach

W poniedziałkowe południe na Rynku w Kartuzach odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka 2019. Uroczystość ta jest świętowana w Polsce od 2002 roku. Była to okazja do wręczenie nagród i odznaczeń. Przekazano również nowy sprzęt oraz samochody.

IMG_6642-678x381

Zdjęcie 1 z 15

fot. PSP Kartuzy

Międzynarodowy Dzień Strażaka, który obchodzony jest 4 maja, został ustanowiony oficjalnym świętem  w 2002 roku. Ze względu na centralne uroczystości w tym dniu, powiatowa uroczystość została przeniesiona na poniedziałek, 13 maja. W kartuskich obchodach wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, przedstawiciele służb, instytucji, podmiotów i firm współpracujących z KP PSP w Kartuzach oraz Komendanci, Prezesi i przedstawiciele ZOSP RP z terenu powiatu.

Podczas uroczystości odczytano życzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Nie zabrakło też życzeń ze strony władz samorządowych oraz PSP.

Uroczystość była też okazją do oficjalnego przekazania samochodów pożarniczych i łodzi ratunkowych. Komenda Powiatowa PSP w Kartuzach wzbogaciła się o SLKw marki Ford Transit, SLRR marki Ford Ranger oraz łódź motorową. Natomiast do jednostek OSP w Staniszewie i Goręczynie trafiły dwa nowe średnie samochody ratowniczo-gaśnicze.

Do OSP Łapalice przekazano łódź motorową, która do tej pory użytkowana była w KP PSP w Kartuzach. Przekazano również do OSP Jagatowo samochód pożarniczy GCBA 5/32 Jelcz użytkowany do tej pory w OSP Staniszewo.

Podczas uroczystego apelu wręczono awanse na wyższe stopnie w korpusie aspirantów, podoficerów i szeregowych.

W korpusie aspirantów awansowano:

  • mł. asp. Adama Skrzypkowskiego na stopień aspiranta,
  • asp. Sławomira Joskowskiego na stopień aspiranta sztabowego,
  • asp. Krzysztofa Pobłockiego na aspiranta sztabowego.

W korpusie podoficerów awansowano:

  • st.sekc. Mateusza Bela na stopień młodszego ogniomistrza,
  • mł. ogn. Daniela Błonka na stopień ogniomistrza,
  • mł. ogn. Pawła Gawina na stopień ogniomistrza,
  • mł. ogn. Janusza Grotha na stopień ogniomistrza,
  • mł. ogn. Radosława Lipińskiego na stopień ogniomistrza.

W korpusie szeregowych:

  • str. Joannę Krause na stopień starszego strażaka,
  • str. Roberta Las na stopień starszego strażaka,

Pomorski Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie podczas wykonywania obowiązków służbowych wyróżnił nagrodą pieniężną czterech funkcjonariuszy KP PSP w Kartuzach. Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach wyróżnił pamiątkową statuetką strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy w 2018 roku wzięli udział w największej liczbie działań ratowniczo – gaśniczych z terenu poszczególnych gmin powiatu kartuskiego.

20190513_003_dzien-strazaka

Zdjęcie 1 z 49

fot. UG Kartuzy

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*