Stężyca. Powstaną dwa parki handlowe. Kolejne wkrótce w innych dużych miejscowościach

Stężyca. Powstaną dwa parki handlowe. Kolejne wkrótce w innych dużych miejscowościach

Drogeria, lokal gastronomiczny, sklep spożywczy, cukiernia z piekarnią oraz sklep wielobranżowy – to między innymi znajdzie się w lokalach dwóch […]

Drogeria, lokal gastronomiczny, sklep spożywczy, cukiernia z piekarnią oraz sklep wielobranżowy – to między innymi znajdzie się w lokalach dwóch nowo powstających parków handlowych w centrum Stężycy. Inwestor zakłada zakończenie prac na przełomie maja i czerwca jeszcze w tym roku. Kolejne takie obiekty mają powstać między innymi w Kiełpinie (gm. Kartuzy) oraz Przodkowie.

Dynamiczny rozwój Stężycy pod wodzą wójta Tomasza Brzoskowskiego sprawił, że gmina stała się ciekawym miejscem dla inwestorów. Tym samym w centrum miejscowości powstaną wkrótce dwa duże parki handlowe. Miłośnicy zakupowego szaleństwa z „kaszubskiej stolicy disco-polo” i okolic z pewnością znajdą coś dla siebie wśród nowych sklepów.

-Są to parki handlowe z usługami pierwszej potrzeby, czyli coraz bardziej popularne w obecnych czasach. W pierwszym obiekcie znajdą się delikatesy spożywcze „Stokrotka” oraz market wielobranżowy „Pepco” wraz z gastronomią. Pod znakiem zapytania jest jednak to, która marka gastronomiczna finalnie zostanie wprowadzona do lokalu – mówi dyrektor ds. komercjalizacji z firmy „Family Partners” Michał Bienias. – Generalnie ten obiekt będzie składał się z trzech lokali wielkopowierzchniowych. Całkowita powierzchnia handlu to nieco ponad 1000 metrów powierzchni użytkowej.

W drugim obiekcie o powierzchni użytkowej około 500 metrów znajdą się, jak twierdzi nasz rozmówca, sklep „Żabka”, piekarnia i cukiernia marki „Kropek” , delikatesy mięsne „Rąbała” oraz drogeria, której nazwa ma zostać ujawniona w najbliższym czasie. Oba obiekty handlowe zgodnie z planem mają zostać otwarte na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Na ukończenie prac ma jednak wpływ między innymi sytuacja pogodowa, która może wpłynąć na ewentualne opóźnienie.

-„Family Partners” jest lokalnym inwestorem, który skupia się na miejscowościach gminnych na Kaszubach. Planujemy w każdej większej miejscowości budowę obiektów tożsamych z tymi, co powstają w Stężycy – dodaje M. Bienias. – W Baninie realizujemy już trzecią inwestycję, planujemy też zrobić to w Kiełpinie, Przodkowie oraz Przywidzu.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*