Dzień Dziecka w Parku nad Jeziorkiem byłam czasem świetnej zabawy dla najmłodszych fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Dobra zabawa oraz rywalizacja – Dzień Dziecka w Parku nad Jeziorkiem

Pierwszy dzień czerwca staje się okazją do świętowania nie tylko dla najmłodszych. Coraz częściej na festynach z tej okazji, bawią się całe rodziny. Nie inaczej było w niedzielne popołudnie w Żukowie. Tam oprócz zabawy na przygotowanych atrakcjach, zgromadzeni rywalizowali w wielu konkursach.

Dzień Dziecka w Parku nad Jeziorkiem byłam czasem świetnej zabawy dla najmłodszych fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Po raz kolejny najmłodsi wraz z rodzicami mieli okazję bawić się na festynie w Żukowie. Dzień Dziecka był dla nich okazją by zobaczyć wozy strażackie oraz próbne akcje gaśnicze, skorzystać z zjeżdżalni czy pograć w żywe piłkarski. Gwoździem programu był występ Antka Smykiewicza.

Dzień Dziecka w Parku nad Jeziorkiem

Mimo upalnego dnia, festyn przyciągnął dziesiątki uczestników. Ochłodę oraz bezpieczną zabawę z wodą zapewniali ochotnicy z żukowskiej jednostki. Jednocześnie zgromadzeni podziwiać mogli pokaz strażacki. Dzieci czerpały wielką radości z możliwości zabawy z kurtyną wodną. Oprócz tego czekały na nich zjeżdżalnie, trampoliny czy wcielenia się w „piłkarzyki”, na specjalnie do tego przygotowanym boisku. Każdy z nich mógł wcielić się również w ulubioną postać z bajki lub zwierzątko, dzięki malowaniu twarzy.

Po raz czwarty również wraz z Dniem Dziecka, zostały zorganizowane Rodzinne Mistrzostwa Auto Miras. Nie tylko najmłodsi mieli okazję do startu w konkursach. Jednym z zadań było stworzenie projektów nowego osiedla. Pomysły były bardzo kreatywne i zaskakujące. Ciekawscy mieli również okazję zobaczyć symulator bezpiecznej jazdy oraz dachowania. Nie zabrakło także kursu pierwszej pomocy, gdzie dzieci i młodzież mogli nabyć umiejętności, którymi być może kiedyś uratują drugiej osobie życie.

Jednak wielu zgromadzonych czekało na wieczorny koncert. Gwiazdą tegorocznego Dnia Dziecka był Antek Smykiewicz, finalista The Voice of Poland oraz Must be The Music. Razem z młodą publicznością zaśpiewał swój największy hit – „Pomimo burz”. Był zachwycony zaangażowaniem publiczności oraz złożył również najmłodszym serdeczne życzenia z okazji minionego święta.

Organizatorami tegorocznego Dnia Dziecka była Gmina Żukowo, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz firma AutoMiras.

Reklamy


[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*