Chwaszczyno. Szkołę czeka rozbudowa. Niewykluczone, że część starego obiektu będzie zburzona

Chwaszczyno. Szkołę czeka rozbudowa. Niewykluczone, że część starego obiektu będzie zburzona

Szkołę w Chwaszczynie czekają duże zmiany. Obiekt znacznie zwiększy swoją powierzchnię. Umowa na sporządzenie dokumentacji projektowej rozbudowy placówki została podpisana w lipcu. Szczegóły inwestycji będą znane za jakiś czas.

Koszt wykonania dokumentacji to około 70 tys. zł. Zadanie wykona Zakład Projektowania i Usług Budowlanych „Benbud” z Grudziądza. Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe w pierwszym kwartale 2022 roku.

Sama rozbudowa dotyczyć będzie głownie starszej części obiektu. Niewykluczone, że część budynku zostanie zburzona. Szczegóły zadania poznamy, gdy prace koncepcyjne będą na bardziej zaawansowanym etapie.

To kolejny krok w kierunku rozbudowy bazy oświatowej i zwiększania pojemności żukowskich placówek. Przypomnijmy, że w tym roku otwarto nową szkołę w Tuchomiu, niecały rok temu zakończono rozbudowę szkoły w Niestępowie. Z kolei w szkole w Glinczu w tym roku otwarto nowo zaadaptowane poddasze wielkości 80m2.

Obecnie rozbudowywana jest też szkoła w Pępowie, natomiast w Baninie rozbudowana zostanie stara szkoła przy ul. Lotniczej. W najbliższych planach jest również budowa budynku na potrzeby edukacji przedszkolnej w Borkowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*