Chwaszczyno. Umowa na dokumentację projektową ul. Sobiesława I podpisana

Chwaszczyno. Umowa na dokumentację projektową ul. Sobiesława I podpisana

Dobra informacja dla mieszkańców Chwaszczyna i Nowego Świata – za nami podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę ul. Sobiesława I w Chwaszczynie. Na zadanie składają się środki z budżetu gminy, jak również z funduszu sołeckiego Chwaszczyna.

Projekt zakładać będzie przede wszystkim budowę jezdni na ulicach Sobiesława I (ok. 1900m) i Sambora I (ok. 55m) o nawierzchni bitumicznej (dopuszcza się nawierzchnię z kostki betonowej) i szerokości od ok. 5 m do maksymalnie 5,5 m, jednostronny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2,5m poza obszarem zabudowanym do 3m w obszarze zabudowanym, o nawierzchni z kostki betonowej lub bitumicznej wzdłuż ul. Sobiesława I.

Projektant zaprojektuje również system kanalizacji deszczowej, kanał technologiczny, oświetlenie drogowe i przystanki autobusowe. Dokumentację wykona Biuro Projektów Drogowych Wojciech Krawiec z Banina. Koszt zadania to 230 010 zł (w tym 74 214,23 zł ze środków funduszu sołeckiego Chwaszczyna, reszta bezpośrednio z budżetu gminy Żukowo).

Reklamy

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*