Chmielno. Przy urzędzie stanęło serce na nakrętki

Chmielno. Przy urzędzie stanęło serce na nakrętki

Przy budynku Urzędu Gminy w Chmielnie w zeszłym tygodniu pojawił się nowy pojemnik w kształcie czerwonego serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc dla Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie (gm. Przodkowo).

Do pojemnika można wrzucać plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki z opakowań po produktach spożywczych (napojach, mleku, ketchupie itp.) oraz nakrętki z opakowań po środkach chemii gospodarczej (płyny do mycia naczyń, płyny do prania, kosmetyki itp.).

Ważne, by przed wrzuceniem nakrętek oczyścić je z naklejek, etykiet, cen oraz nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów. Ułatwi to i skróci proces ich przeróbki.

Reklamy

Dochód ze sprzedaży tego surowca przeznaczony będzie na pomoc w funkcjonowaniu Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” z siedzibą w Pomieczynie, który zapewnia leczenie, opiekę oraz rehabilitację dzikich zwierząt.

To przedsięwzięcie, to nie tylko wsparcie recyklingu w gminie Chmielno i nauka selektywnego gromadzenia odpadów, ale przede wszystkim pomoc potrzebującym, o czym warto pamiętać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*