Słowo się rzekło! Jeszcze przed kolejną zimą w Kartuzach przy Rynku i deptaku staną specjalne gabloty z obuwiem antypoślizgowym. Spacer w centrum miasta będzie więc znacznie bezpieczniejszy.
Wiadomości
Kartuzy. Na sesji o ścieżkach rowerowych. „Ja i burmistrz żyjemy chyba w dwóch różnych światach…”
Ścieżki rowerowe przy ruchliwych drogach czy biegnące przez las? O tym dyskutowano na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. „Ludzie jeżdżą na rowerach dla rekreacji i nie chcą wdychać spalin” – przekonywał burmistrz Kartuz. Mariusz Treder zwracał jednak uwagę, że niektórzy jednośladem jeżdżą do pracy lub szkoły.
Kartuzy. Trwa sesja Rady Miejskiej. Restauratorzy z pomysłem ożywienia Rynku, jednak burmistrz mówi „nie!”
„Centrum miasta należy do wszystkich mieszkańców i nie może być opanowany wyłącznie przez gastronomię” – powiedział burmistrz Mieczysław Gołuński, odnosząc się do wystąpienia restauratorów, którzy wpadli na pomysł pobudzenia kartuskiego Rynku, między innymi poprzez organizację kameralnych imprez z muzyką na żywo.
Kartuzy. Międzynarodowy wymiar „dwójki”
Kartuska „dwójka” jest placówką niezwykle zaangażowaną i otwartą na współpracę międzynarodową. Pomimo trwającej pandemii oraz nałożonych ograniczeń w przemieszczaniu się uczniowie placówki nadal poznają nowe kraje, kultury i języki.
Pępowo. Ruszyła rozbudowa szkoły
Rozpoczęły się prace budowlane, polegające na rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie. Placówka powiększy się o około 600 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.
Kartuzy. Mieszkańcy przeciwni zmianom w planie zagospodarowania przestrzennego nad Jeziorem Klasztornym Małym
Gorąca dyskusja na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach? Na to wygląda! Mieszkańcy Kartuz przesłali do rajców pismo, w którym sprzeciwiają się planom samorządu wobec dwóch działek, położonych nad Jeziorem Karczemnym Małym. „Dlaczego po raz kolejny chce się zadowolić prywatnego inwestora, a nie myśli się o nas – mieszkańcach Kartuz?” – pytają.
Przodkowo. Wielkanocna atmosfera mimo pandemii (zdjęcia)
W gminie Przodkowo czuć nadchodzące święta wielkanocne. Pomimo trwających obostrzeń przedstawiciele samorządu wrócili do gminnej tradycji i wspólnie z dziećmi udekorowali wielkanocne drzewko. Tak jak w poprzednich latach, stanęło one na parkingu przy szkole podstawowej.
Przodkowo. Pomysłowe ozdoby wielkanocne w konkursie (zdjęcia)
Oliwia Formela,Natalia Hewelt, Antoni Walkusz, Agata Kolka czy Dagmara Data oraz Błażej Data – to nazwiska laureatów przodkowskiego Konkursu Ozdób Wielkanocnych. Liczna gromadka zwycięzców to efekt ilości prac, jakie trafiły pod ocenę jury. Było ich bowiem aż ponad 60.







