Kiełpino. Antoś walczy o zdrowie w USA. Zachęcamy do udziału w zbiórce

Kiełpino. Antoś walczy o zdrowie w USA. Zachęcamy do udziału w zbiórce

Trwa zbiórka na rzecz 3-letniego Antosia z Kiełpina, który zmaga się ze złośliwym nowotworem oka. Chłopiec jest już w Nowym Jorku w celu dalszego leczenia, jednak teraz czeka go kosztowna chemia. Zachęcamy do wsparcia!

O 3-letnim Antosiu, mieszkańcu Kiełpina pisaliśmy jakiś czas temu na łamach zKaszub.info. Chłopiec boryka się ze złośliwym nowotworem oka, który nieustannie postępuje. Leczenie w Polsce jednak nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Konieczny był wyjazd do Nowego Jorku w USA, a dokładniej do kliniki, specjalizującej się w leczeniu nowotworów, takich jak ten, z którym walczy Antoś. Tamtejsi lekarze, po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną chłopca, zadeklarowali, że zajmą się jego leczeniem.

Jak czytamy w opisie zbiórki, wspierającej walkę z nowotworem, Antoś jest już w USA. Po pierwszych badaniach lekarze chcą jak najprędzej podać chemię do guza w lewym oku. Co istotne, nie obejmował tego pierwszy kosztorys, a za pierwsze podanie chemii zapłacić trzeba jak najprędzej. Koszt jednego zabiegu to ponad 45 000 USD. Najprawdopodobniej Antoś będzie potrzebował trzech podań. Guzy w prawym oku póki co pozostają nieaktywne, jednak może być to chwilowe.

-Czujemy, że nasz Antoś ma tutaj najlepszą możliwą opiekę i już po pierwszym spotkaniu z dr. Abramsonem zrozumieliśmy, że rozmawiamy z pionierem w leczeniu siatkówczaka – piszą najbliżsi chłopca na Facebookowym profilu zbiórki. – Jesteśmy pełni nadziei i wierzymy, że tylko on jest w stanie uratować zdrowie i życie naszego synka. Co ważne, Antoś jest poddany pełnej diagnostyce, gdyż siatkówczak może tworzyć przerzuty do innych organów.

Zbiórkę na rzecz walki Antosia z nowotworem można wesprzeć tutaj. Zachęcamy do wpłat oraz do udostępniania artykułu. Liczy się nie tylko każda złotówka, ale również każda minuta.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*