Kartuzy. Kto ma rację w sprawie ścieżek rowerowych?

Kartuzy. Kto ma rację w sprawie ścieżek rowerowych?

Nie milkną echa sprawy ścieżek rowerowych w gminie Kartuzy, o której burzliwie dyskutowano podczas marcowej sesji Rady Miejskiej. Zarówno radny Andrzej Pryczkowski, jak też kartuski samorząd zamieścili na Facebooku posty, w których odnoszą się do tematu. Kto ma rację?

Wygląda na to, że to nie koniec dyskusji, której zalążek mogliśmy oglądać podczas zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. Zarówno niektórzy radni, jak też kartuski samorząd do kwestii tras rowerowych w gminie odnieśli się na swoich Facebookowych profilach. Radny Andrzej Pryczkowski opublikował na tablicy portalu społecznościowego dwa zdjęcia, przedstawiające aktualny stan połączenia z gminą Żukowo jeżeli chodzi o ścieżkę dla jednośladów oraz stan trasy rowerowej, biegnącej w stronę Łapalic. Zrzut ekranu z jego postem publikujemy pod artykułem.

-Nic dodać, nic ująć – komentuje na Facebooku jeden z najstarszych kartuskich radnych. – Usłyszeliśmy, że wszystko jest w najlepszym porządku i idziemy w dobrym kierunku (…). Tymczasem odcinek Bilowo ul. Kasztanowa w stronę Łapalic – nie dość że nic przy nim nie zrobiono to w rzeczywistości tonie w błocie.

Tymczasem gmina Kartuzy przekonuje na łamach portalu społecznościowego o wykonaniu wielu kilometrów ścieżek rowerowych oraz promenad nad jeziorami w Kartuzach. Podkreśla, że całe miasto zostało „oplecione” ścieżkami dzięki wielomilionowemu wsparciu unijnemu.

-Można spacerować, biegać, poruszać się rowerem, rolkami, hulajnogą itd. Dojedziemy w każdy rejon naszego miasta – puentuje samorząd w Facebookowym poście. Przypomnijmy, że podczas minionej sesji przewodniczący Mariusz Treder nazwał Kartuzy „bezludną wyspą” jeżeli chodzi o ścieżki rowerowe, która nie jest połączona z trasami znajdującymi się poza gminą. Burmistrz zaś stwierdził, że nie jest zwolennikiem budowania ich przy ruchliwych drogach wojewódzkich.

Która strona ma rację jeśli chodzi o ścieżki rowerowe? Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Zachęcamy do dyskusji.

Jeden Komentarz

  1. Widać jak można zmanipulować rzeczywistość publikując zdjęcia jakiegoś błota i zakończenia ścieżki. Zdjęcia z budowy pokazują rzeczywistość. Panie radny nie da się wszystkiego zrobić od razu. Jeszcze pytanie ile kilometrów ścieżek pan wybudował? Zdaje mi sie ze zero..

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*