Bieg Arasmusa ze znakiem jakości European Athletics!

Bieg Arasmusa ze znakiem jakości European Athletics! Certyfikat jakości – 1 gwiazdkę przyznało Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics.

Fot.: mat. prasowy

Wyróżnienie to potwierdza profesjonalnie przygotowanej i zabezpieczonej już pierwszej edycji biegu, który odbył się 24 września 2016 roku.

Zobacz też:  Grand Prix Żukowa w siatkówce wygrała drużyna D&H Bytów

European Athletics postawiło sobie za cel wypracowanie odpowiednich standardów jakości i bezpieczeństwa dla biegów ulicznych na całym kontynencie.  Konsultacje z wiodącymi specjalistami, biegaczami, organizatorami imprez biegowych oraz Europejskimi Federacjami i Stowarzyszeniami Lekkoatletycznymi pozwoliły na wyselekcjonowanie zestawu 54 kryteriów podlegających ocenie. Standardy te mają służyć sprostaniu i utrzymaniu wysokich oczekiwań i wymagań całego środowiska biegowego na tle wciąż rosnącej ilości imprez biegowych w Europie. Istnieje trzystopniowa sala oceny imprezy – jedna gwiazdka, trzy i pięć.

Bieg Arasmusa: kierunek 5 gwiazdek

W organizację i zabezpieczenie naszego biegu zaangażowanych są dziesiątki osób – wolontariuszy z miejscowego gimnazjum, zawodników Akademii Biegowej i sympatyków klubu, Partnerów, strażaków ochotników, personel medyczny, sędziowie i wielu innych. Wszyscy ciężko pracują, by stworzyć wszystkim uczestnikom komfortowe i bezpieczne warunki  podczas startu. Dbamy nie tylko o wysoki poziom sportowy imprezy, ale również o zapewnienie dodatkowych atrakcji dla dzieci, wspaniałą rodzinną atmosferę. Przed nami kolejne wyzwania i odpowiednie wyższe standardy, które pragniemy wypracować. 5 gwiazdek przyznawane jest za spełnienie wszystkich kryteriów, ale także za liczebność imprezy. Te ostatni warunek z uwagi na ograniczenia techniczne i przestrzenne ciężko spełnić dlatego przyszłościowo będziemy rozwijać imprezę od strony jakościowej. Jednak już jedna gwiazdka daje szansę aplikowania o przyznanie mistrzostw Polski mężczyzn lub kobiet na dystansie 5km. Ofertę złożymy na rok 2018. – przekazują organizatorzy.

Bieg Arasmusa 2017

W tym roku na starcie w Kiełpinie może pojawić się blisko tysiąc zawodników – 700 zawodników w biegu głównym n dystansie 5km i 200 nordic walkingowców. Co ciekawe na pół roku przed startem imprezy już połowa miejsc została zarezerwowana. Ponadto rozegrane zostaną biegi dziecięce, a także cieszący się ogromną popularnością bieg Rodzinny w formule Run and Fun. Głównym Partnerem Instytucjonalnym biegu po raz drugi została Gmina Kartuzy z Burmistrzem Grzegorzem Mieczysławem Gołuńskim na czele oraz Powiat Kartuski.

Warto wspomnieć, że aktualnie trwa nabór do programu ambasadorskiego – „Amabasador Biegu Arasmusa”. Szczegóły na stronie internetowej.

Aplikacja zgłoszeniowa do 2. Biegu Arasmusa znajduje się na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/1089/clients.html

Więcej informacji: www.biegarasmusa.pl

Dodajmy na koniec, że 2. Bieg Arasmusa znajduje się w wąskim gronie polskich imprez w europejskim kalendarzu biegowym Running for All.

Skomentuj: Bieg Arasmusa ze znakiem jakości European Athletics!

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*