Bieg Arasmusa po raz drugi: wystartuje półtora tysiąca zawodników [ZDJĘCIA]

Bieg Arasmusa w Kiełpinie we wrześniu wystartuje po raz drugi! Zmagać się będzie około półtora tysiąca zawodników. Zapisy jeszcze trwają!

BANER

Obraz 1 z 6

Bieg Arasmusa / fot. mat. organizatora

Kiełpino w tym roku po raz drugi przywita setki biegaczy z różnych rejonów Pomorza, Kujaw, a nawet całego kraju. Łącznie podczas drugiej edycji Biegu Arasmusa wystartuje aż 1,5 tysiąca zawodników! Zapowiada się jedna z największych imprez sportowych na Kaszubach! Rodzinna atmosfera, atrakcyjne nagrody, szybka trasa, mnóstwo klasyfikacji, mocna czołówka, bezpłatne atrakcje i biegi dla dzieci, piękne medale – choćby dlatego warto wystartować w biegu na piątkę w samym sercu Kaszub. Organizacja biegu nabiera tempa poświęconego pamięci ks. Antoniego Arasmusa i cała impreza zapowiada się bardzo interesująco. Start zaplanowano na 17 września.

Zobacz też: Bieg Arasmusa na 775-lecie Kiełpina [ZDJĘCIA]

W ostatnim czasie zaprezentowano wizualizację medalu, który otrzymają biegacze i maszerujący w nordic walking. Unikatowy, teksturowany, stalowy medal, na czarnym podkładzie z motywem kaszubskim został bardzo pozytywnie odebrany przez społeczność biegową. Medale w dużej części sfinansowane zostały przez Partnera wydarzenia czyli Gminę Kartuzy z Burmistrzem Mieczysławem Gołuńskim na czele. Przypominamy, że ostatnim dniem, kiedy można jeszcze zgłosić swój akces na 2. Bieg Arasmusa jest 31 sierpnia 2017 (czwartek). Pozostało niewiele miejsc więc warto się śpieszyć.

Bieg Arasmusa dla Róży!

Warto dodać, że impreza będzie miała ponownie wymiar charytatywny. – W tym roku wsparcie nas wszystkich powędruje do Róży Herbasz, cudownej dziewczynki Eweliny i Jarka z Kartuz, u której zdiagnozowano w tym roku złośliwego guza mózgu. Znamy ich doskonale, wiele razy bywali na naszych biegowych treningach w Kiełpinie i Kartuzach. Teraz potrzebują wsparcia bowiem walczą o zdrowie swojej córeczki. Wspieramy ich dobrym słowem i modlitwą, ale również finansowo. Z każdej opłaty startowej przekażemy 3 zł na rzecz Róży z przeznaczeniem na kosztowne leczenie i rehabilitację. Będzie można także przekazać datki w dniu wydarzenia do czego gorąco zachęcamy – informuje Karol Nowakowski, organizator biegu i trener biegaczy.


Bieg Arasmusa: sportowe atrakcje dla dzieci i bieg rodzinny

Biegi towarzyszące i promocja aktywności wśród najmłodszych to także jeden z priorytetów imprezy. – Przygotowaliśmy dla najmłodszych sportowców aż 11 kategorii wiekowych. To doskonała okazja by niedzielne popołudnie spędzić rodzinnie i aktywnie do czego gorąco zachęcamy, także tych najmłodszych, nawet od 2 roku życia. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale i upominki oraz wezmą udział w losowaniu nagród. – dodają organizatorzy.

Na stronie internetowej biegu ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Bawię się i biegam Arasmusa” więc jest okazja otrzymać dodatkowe nagrody. Zachęcamy do udziału. Dużym zainteresowaniem cieszy się również bieg rodzinny na dystansie 1km. Punktualnie o 15:00 aż 400 osób pobiegnie w prozdrowotnym happeningu bez rywalizacji. Zgłoszenia w dniu biegu w biurze zawodów.

Bieg Arasmusa: nagrody i życiówki

Bieg główny i marsz rozgrywany jest na atestowanej trasie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i zgromadzi przede wszystkim biegaczy amatorów, ale też tych, którzy w swojej karierze walczą z najlepszymi w Europie czy w naszym kraju. Swój start zapowiedziało już kilku medalistów mistrzostw Polski m.in. ambasadora Biegu Arasmusa czyli Marka Kowalskiego, jednak pełną listę elity poznamy w późniejszym czasie. Życiówek na szybkiej trasie, podobnie jak rok temu, z pewnością nie zabraknie.

Zawodnicy z czołówki powalczą o premie finansowe od 700 zł za I mce, do 200 zł za miejsca VI. Ponadto czołówka będzie walczyła o bonusy za wyniki czasowe, a najszybsi Polacy i Polki również na takowe mogą liczyć. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwyciężyli: Kenijczyk Dominic Musiumi z czasem 14:30 i utytułowana kiełpinianka Dominika Nowakowska – 17:03. Po raz pierwszy rozegrane zostaną otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. Biegacze z powiatu będą mogli stanąć kolejny raz w szranki o tytuł najszybszych z powiatu kartuskiego. Warto w tym miejscu dodać, że właśnie powiat kartuski jest jednym z głównym Partnerów Instytucjonalnych wydarzenia, a startosta kartuskie p. Janina Kwiecień objęła patronat honorowy.

W tym roku także Związek Nauczycielstwa Polskiego funduje nagrody finansowe da najlepszych nauczycieli! Łącznie pula nagród wynosi kilkanaście tysięcy złotych!

Panel zgłoszeniowy do wszystkich biegów: https://elektronicznezapisy.pl/g/Bieg_Marsz_Arasmusa_2017.html

Skomentuj: Bieg Arasmusa po raz drugi: wystartuje półtora tysiąca zawodników [ZDJĘCIA]

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*