Bieg Arasmusa na 775-lecie Kiełpina

Bieg Arasmusa na dystansie 5 kilometrów odbędzie się w ostatnią sobotę września w podkartuskim Kiełpinie. Biegowi głównemu towarzyszyć będzie bieg rodzinny

BIEG-RODZINNY-kopia-1

Obraz 1 z 3

Fot.: mat. promocyjne

Bieg Arasmusa  z założenia ma być jednym z największych wydarzeń sportowych w gminie. Celem organizowanego z okazji jubileuszu 775-lecia Kiełpina biegu jest uczczenie upamiętnienienie z ks. Antoniego Arasmusa, zasłużonego w okresie międzywojennym  dla lokalnego środowiska kapłana.

Zobacz też: Kartuska 10: bieg wokół dwóch jezior [ZDJĘCIA]

– Chcemy uczcić pamięć naszego wybitnego księdza rektora Antoniego Arasmusa i pokazać Kiełpino i Kaszuby z jak najlepszej strony w naszym kraju, bowiem impreza będzie miała charakter ogólnopolski. W tym roku Kiełpino obchodzi 775-lecie powstania, więc pierwsza edycja biegu doskonale wpisuje się w obchody tegoż jubileuszu. Jako organizatorzy pragniemy dołożyć wszelkich starań by zawody stały na wysokim poziomie jakościowym i sportowym, tak by każdy wyjechał z mnóstwem pozytywnych wrażeń. Zadbamy więc o czołówkę zawodników by poziom wynikowy był wysoki, ale dołożymy wszelkich starań by każdy uczestnik poczuł się w Kiełpinie wyjątkowo – informuje sołtys Kiełpina Mirosław Paczoska.

Bardzo ciekawie zapowiadają się klasyfikacje. Szybka trasa oraz nagrody powinny przyciągnąć zawodników z tzw. elity, czołowych biegaczy z naszego kraju. Jednak oprócz tego zostaną rozegrane mistrzostwa powiatu kartuskiego czy też wyłoniony zostanie mistrz Kiełpina oraz nagrodzeni zostaną najszybsi debiutanci. Amatorzy będą nagradzani w aż 14 kategoriach wiekowych, a dzieci wystartują w tzw. „Małym biegu Arasmusa”.

– Dystans 5 kilometrów jest idealny dla początkujących biegaczy, na początek przygody ze startami w biegach masowych – bezpieczny i sprawiający ogromną satysfakcję. Dla wszystkich bardziej doświadczonych i dla tych „ścigaczy”, którzy pragną powalczyć o rekord życiowy, skutecznie podnosi efektywność treningów i startów na dłuższych dystansach, np. w perspektywie następnych startów na 10 km czy w półmaratonie. Mogę zdradzić, że mamy szybką trasę i przygotowujemy mnóstwo atrakcji m.in. bieg rodzinny na dystansie 1 kilometra w formule „run and fun” czy też liczne towarzyszące biegi dla dzieci. Liczymy, że dzięki zaangażowaniu i wsparciu sponsorów uda się przygotować wspaniałe widowisko sportowe i rekreacyjne dla miłośników aktywności fizycznej, a zwłaszcza biegania – przekazuje i zachęca do startu Karol Nowakowski, koordynator imprezy i trener biegaczy w klubie Amator Kiełpino.

Ambasadorką biegu została Dominika Nowakowska jedna z najlepszych biegaczek w Polsce, finalistka mistrzostw Świata, która na swoim koncie ma już tytuł Mistrzyni Polski na 5km, a ponadto na co dzień mieszka i trenuje w Kiełpinie. Patronat nad imprezą już objęli ks. Proboszcz kiełpińskiej parafii Arkadiusz Okroj oraz Burmistrz Mieczysław Gołuński.

Już teraz na bieg zapraszają organizatorzy: Klub Sportowy AMATOR i AKADEMIA BIEGOWA Kiełpino, Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Kiełpinie, Sołectwo Kiełpino, Stowarzyszenie KIEŁPIE oraz miasto i gmina Kartuzy.

Zgłoszenia ruszyły 20 czerwca, a na listach widnieje już kilkanaście osób. Swój akces do biegu można dokonać poprzez formularz na: www.elektronicznezapisy.pl/event/568.html. Opłata startowa biegu głównego wynosi 25 zł. Bieg obwarowany jest limitem uczestników, który w biegu głównym wynosi on 400 zawodników. Warto podkreślić, że z każdej jednej opłaty startowej organizatorzy zdecydowali się przeznaczyć kwotę 3 zł na cele charytatywne. Szczegóły tej akcji będą podane już niedługo.

Miejsce imprezy, start i meta oraz biuro zawodów wyznaczone zostały na stadion w Kiełpinie. Mieszkańcy Kiełpina oraz zawodnicy 65+ są zwolnieni z opłaty startowej. Ponadto wszystkie pozostałe biegi towarzyszące oraz atrakcje dla dzieci i kibiców będą bezpłatne. Na bieżąco będziemy informować o nowościach.

Skomentuj: Bieg Arasmusa na 775-lecie Kiełpina 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*