Pępowo. Wkrótce rozbudowa szkoły

Pępowo. Wkrótce rozbudowa szkoły

O około 600 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej powiększy się budynek szkoły podstawowej w Pępowie. Umowa na rozbudowę placówki została właśnie podpisana. Kolejne inwestycje oświatowe gmina Żukowo realizować będzie między innymi w Borkowie i Baninie.

Nowa powierzchnia użytkowa to przede wszystkim sześć nowych sal lekcyjnych, sala do ćwiczeń oraz zaplecze sanitarne. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu nieograniczonym spółka 4ml Budowa Sp. z o.o. z Kartuz. Koszt inwestycji to ok. 2,9 mln złotych. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu gminy Żukowo. Realizacja zadania potrwa do końca tego roku.

Przy podpisaniu umowy obecni byli przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pępowie Zenon Byczkowski, sołtys Katarzyna Wierczyńska oraz przedstawicielka referatu inwestycji Urzędu Gminy Żukowo Violetta Wiśniewska.

Reklamy

Rozbudowa szkoły w Pępowie to kolejne zadanie mające na celu powiększenie bazy oświatowej oraz polepszenie warunków nauki. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zrealizowane zostały następujące zadania: budowa nowej szkoły w Tuchomiu, rozbudowa szkoły w Niestępowie, adaptacja poddasza w szkole w Glinczu oraz adaptacja strychu na potrzeby szkoły w Skrzeszewie.

-Systematycznie powiększamy ilość miejsc w naszych szkołach, by przede wszystkim sprostać dużemu przyrostowi mieszkańców, jakim od lat charakteryzuje się gmina Żukowo – mówi burmistrz Wojciech Kankowski. – To ważne, by dzieci uczyły się w komfortowych warunkach i nic nie stawało im na przeszkodzie w pokonywaniu kolejnych szczebli edukacyjnej kariery.

W najbliższych planach gminy Żukowo kolejne inwestycje oświatowe, między innymi budowa budynku na potrzeby edukacji przedszkolnej w Borkowie oraz całkowita modernizacja z rozbudową starej szkoły w Baninie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*