Banino. Przychodnia zostanie rozbudowana

Banino. Przychodnia zostanie rozbudowana

O 8 gabinetów medycznych powiększy się baniński oddział SPZOZ Żukowo. Prace budowlane przy przychodni na ul. Lotniczej kosztować będą niemal 2,5 mln złotych.

-Projekt architektoniczny konsultowany z dyrekcją zakładu i przedstawiony personelowi ośrodka przewiduje wyodrębnienie poradni dzieci zdrowych z osobnym wejściem na poziomie gruntu. Roboty będą dotyczyć także istniejącego budynku przez jego modernizację w koniecznym zakresie. – mówi dyrektor SPZOZ Żukowo Jolanta Komorowska. – Mamy nadzieję, że po rozbudowie będziemy mogli zaoferować naszym podopiecznym estetyczne i swobodniejsze przestrzenie. Prowadzimy też rekrutację personelu medycznego.

Zadanie będzie trudniejsze w realizacji z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo placu budowy z aktywnie działającą przychodnią.

Reklamy

Uciążliwości będą odczuwalne szczególnie dla personelu ośrodka, ale wszyscy podchodzimy do tego ze zrozumieniem i nadzieją na sprawny przebieg realizacji. Naszych podopiecznych także prosimy o wyrozumiałość – dodaje dyrektor ośrodka.

Inwestycja będzie sfinansowana ze środków własnych zakładu ze wsparciem dotacji z budżetu gminy Żukowo.

-Nie możemy pozostawać obojętni wobec tak dynamicznego przyrostu mieszkańców, zwłaszcza w tej części gminy – mówi burmistrz Wojciech Kankowski. – To jedna z największych inwestycji w historii tego ośrodka i nie wyobrażam sobie byśmy my jako gmina nie pomogli w realizacji zadania, które ma na celu troskę o zdrowie mieszkańców.

Przekazanie placu budowy nastąpi w maju. Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowlane Walaszkowski Sp. z o.o. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*