Bącka Huta. 17-letni motocyklista poszkodowany w wypadku

Bącka Huta. 17-letni motocyklista poszkodowany w wypadku

Wczoraj policjanci z kartuskiej „drogówki” pracowali na miejscu wypadku drogowego w Bąckiej Hucie (gm. Sierakowice). 22-letnia kierująca volkswagenem wyjeżdżając z posesji najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku Mojusza 17-letniemu motocykliście.

Do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło wczoraj po godzinie 18 w Bąckiej Hucie (gm. Sierakowice). Jak wstępnie ustalili policjanci, 22-letnia kierująca volkswagenem wjeżdżając z posesji najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku Mojusza 17-letniemu motocykliście.

W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń 17-latek został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania. Po wstępnych ustaleniach funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdów, oględziny miejsca wypadku drogowego, dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny.

Reklamy

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują do uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze. Przyczyną wielu zdarzeń drogowych, do których dochodzi na naszych drogach, jest niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego czy też nadmierna prędkość.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu przypominamy, że zarówno kierujący jednośladami, jak i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wzajemny szacunek użytkowników dróg oraz zwykły zdrowy rozsądek pomoże każdemu bezpiecznie dojechać do celu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*