2-óch kierowców BMW straciło „prawko”. Pędzili 109 i 132 km/h w obszarze zabudowanym

2-óch kierowców BMW straciło „prawko”. Pędzili 109 i 132 km/h w obszarze zabudowanym

Pomimo policyjnych apeli, dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów, wciąż nie brakuje „amatorów” szybkiej jazdy. Policjanci z kartuskiej grupy Speed, podczas wczorajszej służby zatrzymali 2 prawa jazdy kierowcom BMW za przekroczenie dozwolonej prędkości. „Drogowi piraci” pędzili 109 i 132 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym.

Mundurowi, dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń, będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

Tylko wczoraj policjanci z kartuskiej grupy Speed zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Reklamy

Pierwszy kierujący „wpadł na radar” w miejscowości Borcz (gm. Somonino) około godziny 13. Policyjny miernik wskazał, że kierujący BMW 49-latek przekroczył prędkość o 59 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Kolejny pirat drogowy został zatrzymany przez kartuską grupę Speed w miejscowości Leszno (gm. Kartuzy) przed godziną 15. W tym przypadku policyjny miernik prędkości wskazał przekroczenie prędkości o 82 km/h.

Kierowcą okazał się być 25-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna, podobnie jak jego poprzednik, za swą brawurową jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł 15 punktami karnymi oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*