Związek Piłsudczyków RP w Kartuzach podsumował zbiórkę dla Kresowian [ZDJĘCIA]

Związek Piłsudczyków RP w Kartuzach podsumował zbiórkę dla Kresowian. Zebrano 323 konserwy mięsne i rybne, 217 czekolad, 188 kg cukru, 323 paczki makaronu, 95 kg mąki oraz 1819,88 zł.

fot. mat organizatora

Tym razem dołączyły kolejne placówki i instytucje. Dary były gromadzone w dniach 26.11-03.12, w kościołach, pw. św. Kazimierza w Kartuzach, Św. Michała Archanioła w Kiełpnie, pw Przemienienia Pańskiego i NMP Królowej Polski w Somoninie oraz pw Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku, a także w Niepublicznym Przedszkolu Aniołek w Kiełpinie, Przedszkolu i Żłobku „Bocianowo” w Żukowie oraz sklepie „Groszek” w Dzierżążnie.

Zobacz też: Ekipa św. Ekipa św. Mikołaja w somonińskich szkołach [ZDJĘCIA]

REKLAMA

 


Piłsudczyków wsparły ponownie zaprzyjaźnione organizacje: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Kiełpinie, Szwadron im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich Oddział Kaszuby z Wieżycy/Kolano, Związek Strzelecki Oddział Kartuzy, Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierżążnie. Również jak przy poprzednich edycjach p. Marek Madaj właściciel firmy Emar. Finał kartuskiej akcji miał miejsce tradycyjnie już przed kościołem pw Św. Kazimierza w Kartuzach, w niedzielę 03.12.

fot. mat. organizatora

Pakowanie darów zakończono 06.12., w Przedszkolu Aniołek w Kiełpinie, które było bazą logistyczną tej zbiórki. Koordynatorem pomorskim akcji „Rodacy Bohaterom” jest Stowarzyszenie Traugutt z Pruszcza Gdańskiego, które po zgromadzeniu żywnosci od poszczególnych powiatowych organizatorów, transportuje paczki bezpośrednio do Polaków na Kresach, przede wszystkim żyjących jeszcze Kombatantów AK oraz ich rodzin.

fot. mat. organizatora

Tym razem 13.12 ruszą na Litwę. Kaszubscy piłsudczycy, zostali po raz pierwszy wyróżnieni, jednoosobowym zaproszeniem do udziału w eskapadzie. Zarząd Okręgu Kaszusbko-Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP dziękuje wszystkim darczyńcom z powiatu kartuskiego, jak zwykle bardzo hojnym oraz organizacjom wspierającym.

Skomentuj: Związek Piłsudczyków RP w Kartuzach podsumował zbiórkę dla Kresowian [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*