W czasie LIII Sesji Rady Miejskiej w Żukowie była kwestia uporządkowania reklam fot. Elżbieta Lejk

Żukowo zadba o czyste powietrze

Smog to ostatnimi czasy temat wracający jak bumerang. Zagrożenie w rosnącym zanieczyszczeniu powietrza zauważają władze samorządowe. Mieszkańcy gminy Żukowo wraz z nimi walczą o zdrowy oddech.

fot. Elżbieta Lejk

Ogłoszony w ubiegłym roku nabór deklaracji do programu „Czyste powietrze gminy Żukowo” cieszy się niemałym zainteresowaniem mieszkańców gminy Żukowo. Do urzędu wpłynęło 105 wniosków na łączną kwotę około 1 200 000 zł. Dotacja maksymalna jaką samorząd może uzyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne to 300 000 zł.

W związku z tym Burmistrz Wojciech Kankowski na wtorkowej sesji Rady Gminy wystąpił z prośbą o zwiększenie wkładu ze strony gminy w to przedsięwzięcie. Dzięki temu większa liczba wniosków złożonych przez mieszkańców będzie mogła zostać rozpatrzona pozytywnie.

Reklamy

Jak zauważył Włodarz Gminy rok wcześniej zrealizowano 68 takich wniosków. Sam program ma na celu wyeliminowanie źródeł niskiej emisji. Zastąpić je mają instalacje gazowe lub odnawialne źródła energii np. pompy ciepła.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*