Zielone światło dla węzła w Rębiechowie!

Zielone światło dla węzła w Rębiechowie!

Nic już nie stoi na przeszkodzie, by ogłosić przetarg na budowę węzła Rębiechowo, w tym ścieżek rowerowych i dróg dojazdowych. Długo wyczekiwana decyzja ZRiD została właśnie wydana.

W praktyce oznacza to dla przede wszystkim możliwość zaawansowanych prac nad tą inwestycją.

– Jeszcze w listopadzie zamierzamy ogłosić przetarg na to zadanie, a będzie to jedna z największych inwestycji jakie będziemy realizować w przyszłym roku – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – To dobra wiadomość nie tylko dla podróżujących koleją, ale też dla naszych kierowców i rowerzystów.

W ramach wykonania dróg dojazdowych zmodernizowane zostaną ulice: Akacjowa, Słoneczna i Bysewska o łącznej długości ok. 3,75 km. Na każdym z odcinków powstanie nawierzchnia asfaltowa, wykonane zostanie też oświetlenie, odwodnienie oraz chodniki i ciągi rowerowe.

Dodatkowo powstać ma łącznie 26 km ścieżek rowerowych na trasach:

– Rębiechowo- Lniska

Reklamy


– Rębiechowo- Pępowo

– Banino- Pępowo

– Rębiechowo- Miszewo

– Rębiechowo- Chwaszczyno

Koszt całego zadania to około 35 mln zł, z czego 8,8 mln zł pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Jednocześnie przypominamy, że w trakcie procedury przetargowej znajduje się budowa węzła w Żukowie. Tu koszt wyniesie około 16 mln zł, z czego 5,9 mln to wsparcie w ramach RPO WP.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*