Zawodnicy Rebelii dominują na Mistrzostwach Polski w Kartuzach

W sobotę w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu kick-light juniorów i seniorów. Organizatorem Mistrzostw był Patryk Zaborowski, Rebelia Kartuzy wraz z Polskim Związkiem Kickboxingu.

1-DSC_0076

Zdjęcie 1 z 9

Patronat nad imprezą objął burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz z Dariuszem Las, kierownikiem wydziału kultury i sportu.

Do stolicy Kaszub przyjechało aż 63 kluby w łącznej ilości 255 zawodników. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali o pasy oraz powołania do kadry narodowej.  Trenerzy kadry narodowej juniorów: Grzegorz Engel oraz szkoleniowiec Rebelii, który jest również trenerem kadry narodowej seniorów bacznie obserwowali poczynania zawodników.

Nie zawiedli aktualni mistrzowie Europy – Łukasz Puczyński czy Michał Grzesiak – stając na najwyższym stopniu podium. Lokalni wojownicy Rebelii spisali się równie dobrze stając aż 8 razy na podium. Jedynym mistrzem Polski został Łukasz Puczyński. Wicemistrzem Polski w Kickboxingu Kick-light został Kamil Mateja (-69 kg).

Brązowe medale MP zdobyli: Joanna Krause (-65 kg), Celine Horstmann (-65 kg), Rafał Jaszczuk (+94 kg), Nikodem Bigus (-74 kg), Adam Kryszewski ( -74 kg) oraz Robert Gosz (- 63 kg). Dalsze miejsca zajęli juniorzy: Paweł Laskowski był piąty (-74 kg), Mateusz Wenzerski szósty (-69 kg). Natomiast Maciej Szewczyk zajął ósmą lokatę (-57 kg).

– Jestem zadowolony z wyników mojej drużyny. Bardzo ciężko pracowaliśmy na ten wynik już od zeszłego roku. Włożyliśmy maksimum w okres bezpośredniego przygotowania startowego łącznie z startem międzynarodowym na Słowacji – mówi szkoleniowiec zawodników Rebelii.

Kartuskie mistrzostwa co roku przyciągają najlepszych zawodników z Polski w tym aktualnych Mistrzów Europy. Ilość zawodników jak i klubów pokazują jak trudna dyscyplina jest kickboxing w przededniu Olimpiady.