Żukowo. Powstanie masowy punkt szczepień

Żukowo. Powstanie masowy punkt szczepień

Drugi w powiecie kartuskim, po szpitalu w Kartuzach, masowy punkt szczepień zlokalizowany zostanie w Żukowie w Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Kościerskiej 2A. Obiekt jest przestronny, z wieloma możliwościami podziału na strefy, posiada też windę oraz miejsca parkingowe.

Na swoje barki gmina Żukowo bierze nie tylko udostępnienie budynku, jego podział na strefy czy wydzielenie parawanami i taśmami zabezpieczającymi, ale też zapewnienie odpowiedniego systemu (sprzęt komputerowy, łącze internetowe, łącze telefoniczne, wyposażenie biurowe, leżanki), a nawet lodówek do przechowywania szczepionek. Żukowski samorząd przeprowadził już rozmowy z WOT w zakresie wsparcia przy kierowaniu ruchem. Atutem punktu jest również zespół ratownictwa medycznego, który jest tam zlokalizowany.

-Jeśli trzeba będzie dodatkowo pomóc finansowo w organizacji tego punktu, to też nie odmówimy – mówi burmistrz Wojciech Kankowski. – Nasza współpraca z powiatem kartuskim układa się bardzo dobrze na wielu polach. Jestem przekonany, że i tutaj będziemy zgodni, bo na zdrowiu i życiu mieszkańców nie możemy i nie chcemy oszczędzać. Samorządy naszego powiatu zwróciły się do jednostek medycznych, działających na ich terenie z zapytaniem o wsparcie punktu szczepień w Żukowie. W ten sposób również dołożyły cegiełkę w tworzeniu punktu, zlokalizowanego na terenie naszej gminy.

Na personel medyczny, który pracować będzie w punkcie szczepień w Żukowie, składać się będą oddelegowani pracownicy z gminnych ośrodków zdrowia czy też prywatnych praktyk lekarskich, zlokalizowanych na terenie powiatu kartuskiego, a także osoby chętne, które zgłosiły chęć współpracy, na przykład pielęgniarki środowiskowe czy pielęgniarki z prywatnych praktyk.

Punkt ma ruszyć jeszcze w pierwszej połowie maja, po uzyskaniu pozytywnej opinii NFZ. Szczepienia będą się odbywały od poniedziałku do soboty. Godziny otwarcia: pon- pt 10:00-18:00, sb 8:00-13:00.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*