Zatrzymano osoby poszukiwane. Wśród nich tzw. alimenciarz

Zatrzymano osoby poszukiwane. Wśród nich tzw. alimenciarz

W ciągu kilku dni kartuscy policjanci zatrzymali cztery osoby poszukiwane, które dopuściły się różnych czynów. Mężczyźni trafili już do więzienia, gdzie będą odbywać kary pozbawienia wolności.

Do policjantów z kartuskiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Celem mundurowych jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie.

Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden – chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności. Kartuscy policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz kryminalni.

Reklamy

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mieszkańców powiatu kartuskiego, którzy byli poszukiwani sądowymi nakazami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego. Wśród nich byli sprawcy między innymi takich czynów, jak niepłacenie alimentów, posiadanie narkotyków, czy jazda pod wpływem alkoholu.

Pierwszy zatrzymany to 37-latek, który poszukiwany był za popełnione przez niego przestępstwo, dotyczące niepłacenia zasądzonych alimentów. Sąd skazał mężczyznę na 10 miesięcy kary pozbawienia wolności.

Drugi to 29-latek, który ma do odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu i pomimo cofniętych uprawnień.

Do aresztu na 44 dni trafił także 29-latek poszukiwany listem gończym za posiadanie narkotyków. Za to samo przestępstwo przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się 23-latek, który ma do odbycia karę 44 dni pozbawienia wolności.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy, gdzie funkcjonariusze sporządzili dokumentację procesową, a następnie zgodnie z decyzją sądu poszukiwani mężczyźni trafili do zakładu karnego.

Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*