Zajączek wielkanocny odwiedził Przedszkole Samorządowe w Przodkowie i podopiecznych Stowarzyszenia „Tacy Sami”

Zajączek wielkanocny odwiedził Przedszkole Samorządowe w Przodkowie i podopiecznych Stowarzyszenia „Tacy Sami”

Jak co roku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie szukały „Zajączka wielkanocnego”, który podrzucił w tym roku koszyczki na terenie pobliskiej szkoły.

[Not a valid template]Tradycyjnie już Przedszkole Samorządowe w Przodkowie organizuje spotkania z osobami niepełnosprawnymi. Tak było i w tym roku. Okazją do tego są zbliżające się święta, a przede wszystkim „Zajączek Wielkanocny”, który w piątkowe przedpołudnie odwiedził miejscowe przedszkolaki. Po południu przedszkolaki gościły podopiecznych ze Stowarzyszenia „Tacy Sami” w Przodkowie, dla których jak co roku czekały niespodzianki od Zajączka. Dzieci niepełnosprawne otrzymały koszyczki i kolorowe palemki.

  – Coroczne spotkania z okazji Świąt Wielkanocnych sprawiają wiele radości zarówno przedszkolakom, jak i ich gościom, podopiecznym ze Stowarzyszenia „Tacy Sami”. Z niecierpliwością wyczekują też wizyty Wielkanocnego Zajączka, który nigdy nie przychodzi do nich bez prezentów – mówi Maria Baranowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

Reklamy

  – Co roku dzieci i młodzież niepełnosprawna ze Stowarzyszenia Tacy Sami gości w Samorządowym Przedszkolu w Przodkowie. Jest to już tradycja, że gdy zbliżają się Święta Wielkanocne, to Rada Rodziców za pośrednictwem pani dyrektor Marii Baranowskiej zaprasza do przedszkolaków grono osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zawsze w murach przedszkola czeka na nich niespodzianka w postaci zająca , wspólnych zabaw oraz poczęstunku. Trudno jest zliczyć, ile lat już odbywają się te spotkania. Wydaje się, że od zawsze – powiedziała Beata Ludwichowska, prezes stowarzyszenia „Tacy Sami”. – Dzieci niepełnosprawne i ich rodzice zawsze są tam mile widziani. Przedszkole w Przodkowie to jedyna w gminie placówka, która pomimo, że minął czas awansów zawodowych nauczycieli nie zapomniała o osobach niepełnosprawnych. To na pewno wielka zasługa dyrekcji i nauczycieli, że Rada Rodziców nie myśli tylko o swoich dzieciach, ale też o innych i że chcą swoje pociechy integrować z dziećmi chorymi – dodała.

Dzieci niepełnosprawne już od wielu lat współpracują z przodkowskim przedszkolem i są często zapraszane na uroczystości przedszkolne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*