W X edycji Gokken Cup wystartowało aż 359 zawodników

Za nami X jubileuszowy Gokken Cup!

Gokken Cup to turniej należący do Pomorskiej Ligi Karate. W czasie jego jubileuszowej edycji wystartowało aż 16 klubów. Zespół z Żukowa zajął ostatecznie drugie miejsce w kwalifikacji grupowej.

Za nami X jubileuszowy Gokken Cup, który odbył się 9 czerwca na Hali Sportowej w Żukowie. 359 zawodników z 16  klubów z Polski oraz Rosji walczyło o medale i puchary. Gokken Cup jest turniejem  należącym do Pomorskiej  Ligi Karate. Po zakończeniu cyklu zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii.

Zwycięzcą w kwalifikacji grupowej został Klub Karate Sonkei. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Żukowa, z dorobkiem 19 złotych medali,  23 srebrnych oraz 52 brązowych. Trzecie miejsce zdobył SOYUZ  Kaliningrad RUSSIA.

W ten weekend zawodniczka klubu gospodarzy, Sara Elwart startowała w prestiżowym turnieju Karate1 Premier  League – Istanbul 2018. Ponad 600 zawodników walczyło w nim o punkty, które pozwolą im  zakwalifikować  się do Olimpiady. Sara aktualnie znajduję się na 54 miejscu w światowym rankingu. Niestety  w pierwszej walce spotkała się z Japonką i po dobrej walce przegrała z nią. Japonka  zajęła ostatecznie 3 miejsce.