Rudi Schuberth w ZSP Sierakowice

Młodzież z sierakowickiego ZSP spotkała się z Rudim Schuberthem

Okazję do spotkania z niezwykłą osobą, mieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Gościem w murach szkoły był Rudi Schuberth – piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, satyryk, prezenter telewizyjnym i aktor.

Rudi Schuberth w ZSP Sierakowice
Rudi Schuberth w ZSP Sierakowice

W wtorkowe popołudnie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach mieli okazję spotkać się Rudim Schuberthem, niezapomnianym piosenkarzem, autorem tekstów, kompozytorem i satyrykiem. Widowni dał się poznać jako świetny prowadzący programu „Śpiewające fortepiany”. W ZSP opowiadał młodzieży o początkach swojej kariery muzycznej oraz kabaretowej.

Rudi Schuberth w ZSP Sierakowice

Na początku spotkania przedstawiono krótki filmik, które dotyczący życia i twórczości Rudiego – a właściwie Rudolfa Schuberta. Urodził się w Gdańsk, gdzie również studiował na Politechnice Gdańskiej. Od 1977 roku współtworzy Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat Wały Jagiellońskie. Od 1979 roku współpracował z jednym z najpopularniejszych ówcześnie polskich kabaretów – Tey.

Reklamy

Jest znanym piosenkarzem, autorem tekstów oraz kompozytor. Do najsłynniejszych jego piosenek zalicza się „Córka rybaka”, „Monika – dziewczyna ratownika”, „Wars wita”, „Tylko mi ciebie brak”. Koncertuje w kraju i za granicą.

Prowadził kilka programów telewizyjnych – najbardziej znany to „Śpiewające fortepiany”, który Rudi Schuberth wspomina bardzo ciepło. Zasiadał również w jury programu „Jak oni śpiewają”.

IMG_5436

Zdjęcie 1 z 12

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*