Pierwsze szczątki zwierząt zostały odnalezione w poniedziałek

Z Raduni wyłowiono kolejne fragmenty ciał zwierząt

W środę z rzeki Radunia Straż Rybacka wyłowiła kolejne fragmenty ciał zwierząt. Są to prawdopodobnie pozostałości po poniedziałkowym znalezisku. Na miejscu w ciągu kilku najbliższych dni pojawiać się będą kolejne patrole.

Pierwsze szczątki zwierząt zostały odnalezione w poniedziałek

Do odnalezienia pierwszych ciał doszło w poniedziałek. Szokującego znaleziska dokonali w Somoninie wędkarze. Jak informował Grzegorz Kleps – Powiatowy Lekarz Weterynarii, były to szczątki czterech jeleni, trzech dzików, dwóch saren oraz jednego całego lisa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi już policja.

W środę w tym samym miejscu wyłowiono kolejne szczątki zwierzęce.

-W rzece zostały znalezione skóry i wnętrzności zwierzęce. Wygląda na to, że są to szczątki z tej samej puli wyrzutków, jakie znaleźliśmy w poniedziałek – mówi Wojciech Gillmeister, Powiatowy Komendant Społecznej Straży Rybackiej. – To jest rzeka. Pozostałe szczątki mogą wypływać jeszcze przez kolejnych kilka dni.

Dziś i w najbliższych dniach patrol straży rybackiej będą sprawdzać brzeg i nurt rzeki. Wczorajsze znaleziska zostały zabezpieczone Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*