Rozstrzygnięto XXVI Konkurs Literacki dla uczniów województwa pomorskiego [ZDJĘCIA]

Rozstrzygnięto XXVI Konkurs Literacki dla uczniów województwa pomorskiego [ZDJĘCIA]

Głównym celem konkursu jest: inspirowanie zainteresowań literackich wśród uczniów, podkreślanie talentu dziecka, zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania prób literackich w języku polskim oraz języku kaszubskim.

DSC_9659

Zdjęcie 1 z 11

Konkurs literacki dla uczniów województwa pomorskiego, został ogłoszony po raz pierwszy w maju 1992 roku, realizowany jest ze środków finansowych Gminy Przodkowo oraz przy pomocy finansowej Starostwa Powiatu Kartuskiego.
XXVI letnia historia Konkursu Literackiego w Przodkowie dowodzi, ze młodzi autorzy wraz ze swoimi opiekunami-nauczycielami chcą dzielić się swoją twórczością, a także spotykać się na podsumowaniu konkursu. W kolejnych edycjach Konkursu wzięło udział ponad 3 tysiące uczniów.
Jak powiedział inicjator Konkursu Jerzy Stachurski: „W naszym konkursie nie ma sportowych miar a jedynym wyznacznikiem oceny wierszy jest wskazanie na ich oryginalność i zachęcanie laureatów Konkursu do dalszego rozwijania talentu literackiego. Szczególnie ważny jest moment kiedy dziecko-uczeń zaczyna pisać pierwsze teksty literackie. Dlatego w tym roku nagrodziliśmy wszystkich autorów w kategorii klas I-III”.
W piątek, 14 grudnia, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie rozstrzygnięto 26 edycję Konkursu, która odbyła się pod patronatem: Wójta Gminy Przodkowo, który wziął udział w uroczystej Gali zakończenia Konkursu. W XXVI Konkursie Literackim dla uczniów woj. Pomorskiego pod patronatem Wójta Gminy Przodkowo wzięło udział 61 autorów nadsyłając 185 wierszy.
Jury pod przewodnictwem poety i prozaika Stanisława Janke nagrodziło:

W kategorii uczniów z klas I –III:

  • I miejsce: Aleksandra Czaja – Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, (opiekun: Sylwia Piotrowska),
  • II miejsce: Maja Prochowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie, (opiekun: Beata Formella),
  • III miejsce: Łukasz Wilczewski – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czeczewie, ( opiekun: Maria Warmowska),
    Hanna Gross – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czeczewie, ( opiekun: Danuta Kitowska),
  • Wyróżnienia: Julia Wentk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czeczewie, ( opiekun: Hanna Pestka), Radosław Pelowski – Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, (opiekun: Sylwia Piotrowska), Kinga Pobłocka – Szkoła Podstawowa im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach (opiekun: Sylwia Piotrowska).

W kategorii uczniów z klas IV –VIII:

  • I miejsce: Daria Gierszewska – Szkoła Podstawowa w Baninie (opiekun: Katarzyna Burdzanowska), 
  • II miejsce: Aleksander Mielewczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie (opiekun: Beata Klein),
  • III miejsce: Faustyna Formela – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie (opiekun: Grażyna Magulska-Plichta), Maria Leszczyńska – Szkoła Podstawowa w Przodkowie (opiekun: Wioletta Wenta)
  • Wyróżnienia: Małgorzata Mroczek – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czeczewie (opiekun: Grzegorz Krefta) Anna Wojciechowska – Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Konarzynach, (opiekun: Anna Warsińska) Monika Kreft – Szkoła Podstawowa w Wilanowie, (opiekun: Elżbieta Pielowska)Krystian Linsztet – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie, (opiekun: Bożena Lejk)Klara Drajok – Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Samuel Urbaniak – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku, (opiekun: Magdalena Giczewska) Zuzanna Kałaska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mostach, (opiekun: Małgorzata Krauze)Amelia Plichta – Szkoła Podstawowa w Szarłacie, (opiekun: Barbara Brylowska)Agata Siebert – Szkoła Podstawowa im. Klemensa Wickiego w Pępowie, (opiekun: Sylwia Górak)Agata Czoska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czeczewie, (opiekun: Grzegorz Krefta)Agata Dera – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mściszewicach, (opiekun: Jadwiga Bulczak), Olga Eliasz – Społeczna Szkoła Podstawowa Dobrzewino-Karczemki.

W kategorii uczniów z gimnazjum:

  • I miejsce: Marta Kostrzewska – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Konarzynach, (opiekun: Anna Warsińska)
  • II miejsce: Natalia Richert – Szkoła Podstawowa w Przodkowie, (opiekun: Wioletta Wenta),
  • III miejsce: Weronika Joskowska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Tuchlinie, (opiekun: Brygida Knopik)
  • Wyróżnienia: Nikola Szymichowska – Szkoła Podstawowa w Przodkowie, (opiekun: Wioletta Wenta)

W kategorii uczniów z klas ponadgimnazjalnych:

  • I miejsce: Alicja Jaedtka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, Liceum Ogólnokształcące (opiekun: Lechosław Czoska),
  • II miejsce: Emilia Kreft – X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni im.Gdyńskich Bohaterów II Wojny Światowej, (opiekun: Hanna Kownacka)
  • III miejsce: Kamila Konkol – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach (opiekun: Marta Furman),
  • Wyróżnienia: Julia Domarus – I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, (opiekun: Aneta Kłosińska) Hanna Rompa – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, (opiekun: Renata Brzezińska-Wróblewska).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*