Wystawa IPN w bibliotece w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Wystawa IPN w bibliotece w Kartuzach [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór w Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się otwarcie wystawy, przygotowanej przez krakowski oddział IPN, pt. „Ks. Władysław Gurgacz Kapelan Polski Podziemnej”, połączone z pokazem filmu o pułkowniku Cieplińskim, prezzesie organizacji Wolność i Niepodległość.

zolnierze-wykleci-20160226-biblioteka-kartuzy-128_800x508

Zdjęcie 1 z 19

maksymalna liczba znaków 256

Fot.: Waldemar Kaiser 

Otwarcie wystawy w kartuskiej bibliotece odbyło się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które na terenie powiatu zostały zainaugurowane 22 lutego w Żukowie spotkaniem z Kajetanem Rajskim, autorem książki pt. „Wilczęta. Dzieci Żołnierzy Wyklętych”.

Reklamy

Zobacz też: Żukowo zawiodło autora książki „WILCZĘTA – Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” [ZDJĘCIA]

Wystawę w bibliotece będzie można oglądać do 14 marca, od godz. 9 do 15. Później ekspozycja trafi do Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, a następnie do Zespołu Szkół w Somoninie, Zespołu Szkół w Przodkowie oraz Gimnazjum w Luzinie.

Kameralne spotkanie w bibliotece poprowadził Kazimierz Socha-Borzestwoski, który mówił między innymi o genezie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i dziejach organizacji Wolność i Niepodległość.

Zobacz też: 5-lecie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w powiecie kartuskim:

22 lutego 2016 r. – spotkanie w Żukowie  z Kajetanem Rajskim, autorem książki „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”.

26 lutego 2016 r. – wystawa krakowskiego oddziału IPN w kartuskiej bibliotece publicznej.

1 marca 2016 r., godz. 18 – msza święta w kościele św. Kazimierza w intencji Żołnierzy Wyklętych oraz złożenie kwiatów pod obeliskiem Danki Siedzikówny „Inki”.

4 marca 2016 r., godz. 18  – wykład w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach Piotra Szubarczyka na temat Inki i Żołnierzy Wyklętych.

18 marca 2016 r, godz. 12 – pokaz filmu „WiN – ostatnia nadzieja” w Bibliotece Publicznej w Kartuzach.

22 marca 2016 r. – pokaz filmu „WiN – ostatnia nadzieja” w Bibliotece Publicznej w Kartuzach ze słowem wstępnym prof. Piotra Niwińskiego. 

Skomentuj: Wystawa IPN w bibliotece w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*