Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast w Lekkiej Atletyce w Lipuszu [ZDJĘCIA]

Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast w Lekkiej Atletyce odbyły się w piątek, 10 czerwca w Lipuszu. W zawodach wzięło udział kilkanaście drużyn z Pomorza, w sumie niemal 250 zawodników. Zobacz zdjęcia!

zawody_wojewodzkie_lipusz-001_800x524

Obraz 1 z 112

Fot.: Waldemar Kaiser

Na stadionie w Lipuszu w piątek rano stawiły się następujące drużyny, reprezentujące:  Szkołę Podstawową w Drewnicy, Zespół Szkół nr 1 w Pelplinie,  Zespół Szkół w Szlachcie, Gimnazjum w Mikoszewie, Zespół Szkół w Karsinie,  Szkołę Podstawową w Wierzchowie, Gimnazjum w Rychnowach, Gimnazjum w Trąbkach Wielkich, Szkołę Podstawową w Lubaniu, Zespół Szkół w Borzytuchomie, Zespół Szkół w Wielu, Gimnazjum w Dziemianach, Zespół Szkół w Grabowie, Gimnazjum w Lubaniu, Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie oraz Zespół Szkół w Lipuszu. 

Zobacz też:  Powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym w Chmielnie [ZDJĘCIA]

Dziewczęta rywalizowały w biegach na 100 m, 300 m, 600 m i w sztafecie 4×100 m, a także w skoku wzwyż i w dal, pchnięciu kulą, oraz w rzutach dyskiem i oszczepem. Podobnie  chłopcy z tą jednak różnicą, iż najdłuższy dystans do pokonania przez nich wyniósł nie 600 m a 1000 m. Cięższe były też rzucane i pchane przedmioty.  

Znicz zapaliła uczennica Zespłu Szkół w Lipuszu – zawodniczka UKS Lipusz Klaudia Kinowska – srebrna medalistka tegorocznej Wojewódzkiej Gimnazjady w lekkiej atletyce w Słupsku w rzucie dyskiem.

XXV WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA SZKÓŁ WIEJSKICH I MAŁYCH MIAST W LEKKIEJ ATLETYCE

Dziewczęta

100m

1.Brzoskowska Daria (ZS Karsin) – 13,53 s

2.Mądrzejewska Natalia (G. Trąbki Wielkie) – 13,62 s

3.Miętka Zuzanna (ZS Wiele) – 13,71 s

Wystartowały 28 zawodniczki

300m

1.Komarzańska Martyna (ZS Borzytuchom) – 50,38 s

2.Hinc Karolina (ZS Borzytuchom ) – 51,45 s

3.Bando Wiktoria (G. Mikoszewo) – 51,71 s

Wystartowało 24 zawodniczek

600m

1. Owsianik Klaudia(G. Lubań) – 1.54,61 s

2.Krauze Wiktoria (G. Rychnowy) – 1.55,24 s

3. Kleinszmidt Andżelika (ZS Borzytuchom) – 1.57,48 s

Wystartowało 25 zawodniczek

wzwyż

1.Formella Julia (G. Grabowo) – 140 cm

2.Małolepsza Nikola (ZS 2 Pelplin) – 135 cm

3.Okęcka Marta (ZS 2 Pelplin) – 135 cm

Wystartowało 12 zawodniczek

w dal

1.Jabłonka Zuzanna (ZS 1 Pelplin) – 4,57m

2.Jaworska Klaudia (ZS 1 Pelplin) – 4,40m (4,38)

3.Jaśniewska Klaudia (ZS 2 Pelplin) – 4,40m (4,35)

Wystartowało 22 zawodniczek

kula

1.Kropisz Wiktoria (ZS 1 Pelplin ) – 9.72 m

2.Leszka Agnieszka (G. Trąbki Wielkie ) – 9.12 m

3.Wojtachnia Sandra (G. Mikoszewo ) – 9.10 m

Wystartowało 12 zawodniczek

dysk

1.Żywicka Amelia (G. Lipusz) – 28.55 m

2. Pelowska Julia (G. Lipusz ) – 25.38 m

3.Nowaczyńska Justyna (G. Trąbki Wielkie) – 22.60 m

Wystartowało 14 zawodniczek

oszczep

1.Żywicka Amelia (G. Lipusz) – 28.60 m

2. Dawidowska Dominika (G. Lubań ) – 24.03 m

3.Pelowska Julia (G. Lipusz ) – 20.67 m

Wystartowało 7 zawodniczek

sztafeta 4x100m

1.Gim. Lubań – 0.59,31 s

2.Gim. Karsin – 0.59,34 s

3.ZS Wiele – 0.59,90s

Wystartowało 12 sztafet

Chłopcy

100m

1.Markiewicz Bartosz (G. Mikoszewo) – 11,86 s

2.Breza Maciej (G. Dziemiany) – 12,14 s

3.Sikorski Jakub (ZS Karsin) – 12,43 s

Wystartowało 26 zawodników

300m

1.Breza Maciej (G. Dziemiany) – 42,25 s

2.Brzeziński Kamil (G. Mikoszewo) – 43,48 s

3.Okupiński Olaf (G. Mikoszewo) – 43,63 s

Wystartowało 23 zawodników

1000m

1.Jończyk Oliwier (ZS Borzytuchom) – 3.03,12 s

2.Lewiński Konrad (G. Rychnowy) – 3.09,21 s

3.Szwed Tomasz (ZS Borzytuchom) – 3.16,23 s

Wystartowało 11 zawodników

wzwyż

1.Potrykus Michał( ZS 2 Pelplin) – 163cm

2.Kurkowski Szymon (G. Lipusz) – 160cm

3.Jereczek Jakub(G. Lipusz ) – 155cm

Wystartowało 11 zawodników

w dal

1.Markiewicz Bartosz (G. Mikoszewo) – 5.51 m

2.Kurkowski Szymon (G. Lipusz) – 5.34 m

3.Błażys Michał (ZS Wiele ) – 5.29 m

Wystartowało 20 zawodników

kula

1.Kiedrowski Marcin (G. Rychnowy) – 10.41 m

2.Słodki Dawid (G. Lipusz) – 10.09 m

3.Kropidłowski Aleksander (G. Lubań) – 10.02 m

Wystartowało 11 zawodników

dysk

1.SłodkiDawid (G. Lipusz) – 40.88 m

2.Kropidłowski Aleksander (G. Lubań) – 32.57 m

3.Ciecholewski Maciej (G. Lubań) – 30.26 m

Wystartowało 8 zawodników

oszczep

1.Gierszewski Dorian (G. Lipusz) – 40.26 m

2.Janikowski Szymon (G. Lubań) – 38.20 m

3.Miloch Dawid (ZS Wiele) – 30.90 m

Wystartowało 8 zawodników

sztafeta 4x100m

1.Gim. Mikoszewo – 50,96 s

2.ZS Karsin – 53,25 s

3.Zs Szlachta – 53,38 s

Wystartowało 9 sztafet

Punktacja dziewcząt:

1.Gimnazjum Lipusz – 47 pkt

2.Zespół Szkół Grabowo – 44 pkt

3.Gimnazjum Lubań – 42 pkt

4.Zespół Szkół nr 1 Pelplin – 36 pkt

5.Zespół Szkół Wiele – 31 pkt

6.Gimnazjum Trąbki Wielkie – 30,5 pkt

7.Gimnazjum Mikoszewo – 29 pkt

8.Zespół Szkół Karsin – 25 pkt

9.Zespół Szkół Borzytuchom – 24 pkt

10.Zespół Szkół nr 2 Pelplin – 21 pkt

11.Zespół Szkół Szlachta – 15 pkt

12.Gimnazjum Rychnowy – 7 pkt

13.Szkoła Podstawowa Lubań – 1,5 pkt

14.Szkoła Podstawowa Wierzchowo – 1 pkt

Punktacja chłopców:

1.Gimnazjum Mikoszewo – 67 pkt

2.Gimnazjum Lipusz – 65 pkt

3.Gimnazjum Lubań – 46 pkt

4.Zespół Szkół Wiele – 35 pkt

5.Zespół Szkół Borzytuchom – 28 pkt

6.Zespół Szkół Karsin – 26 pkt

7.Gimnazjum Rychnowy – 25 pkt

8.Zespół Szkół Szlachta – 23 pkt

9.Gimnazjum Dziemiany – 20 pkt

10.Gimnazjum Trąbki Wielkie – 12 pkt

11.Zespół Szkół nr 2 Pelplin – 9 pkt

12.Zespół Szkół nr 1 Pelplin – 7 pkt

13.Zespół Szkół Grabowo – 6 pkt

14.Szkoła Podstawowa Drewnica – 2 pkt

Punktacja ogólna szkół:

1.Gimnazjum Lipusz – 112 pkt

2.Gimnazjum Mikoszewo – 96 pkt

3.Gimnazjum Lubań – 88 pkt

4.Zespół Szkół Wiele – 66 pkt

5.Zespół Szkół Borzytuchom – 52 pkt

6.Zespół Szkół Karsin – 51 pkt

7.Zespół Szkół Grabowo – 50 pkt

8.Zespół Szkół nr 1 Pelplin – 43 pkt

9.Gimnazjum Trąbki Wielkie – 42,5 pkt

10.Zespół Szkół Szlachta – 38 pkt

11.Gimnazjum Rychnowy – 32 pkt

12.Zespół Szkół nr 2 Pelplin – 30 pkt

13.Gimnazjum Dziemiany – 20 pkt

14.Szkoła Podstawowa Drewnica – 2 pkt

15.Szkoła Podstawowa Lubań – 1,5 pkt

16.Szkoła Podstawowa Wierzchowo – 1 pkt

17.Szkoła Podstawowa Rychnowy – 0 pkt

Skomentuj: Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast w Lekkiej Atletyce w Lipuszu [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*