Wilanowo. Rozbudowa „podstawówki” lada chwila. Samorząd podpisał umowę

Wilanowo. Rozbudowa „podstawówki” lada chwila. Samorząd podpisał umowę

Łącznik oraz sala sportowa – o to w najbliższym czasie wzbogaci się Szkoła Podstawowa w Wilanowie.Wójt Andrzej Wyrzykowski podkreśla, że […]

Łącznik oraz sala sportowa – o to w najbliższym czasie wzbogaci się Szkoła Podstawowa w Wilanowie.Wójt Andrzej Wyrzykowski podkreśla, że placówkę należy doprowadzić do współczesnych standardów, w związku z czym, jeśli pozwolą możliwości, do 2022 roku realizowana będzie również jej dalsza rozbudowa.

Wkrótce wilanowską „podstawówkę” czeka budowa sali sportowej z częścią dydaktyczną do stanu surowego zamkniętego. Gmina Przodkowo otrzymała na ten cel dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzisiaj podpisano umowę z firmą 4ml budowa Sp. z o. o. o., wyłonioną w postępowaniu przetargowym. Termin wykonania zaplanowany został do końca września 2021 roku. Wartość inwestycji to 3 miliony złotych. Szef przodkowskiego samorządu podkreśla jednak, że na tym prace związane z tą placówką się nie skończą.

Reklamy

-Ta szkoła nie ma sali gimnastycznej, poza tym mieści się w najmniejszym budynku ze wszystkich placówek oświatowych w gminie Przodkowo – wyjaśnia wójt Andrzej Wyrzykowski. – Ponadto wilanowska szkoła już teraz jest za mała dla uczniów, których musi pomieścić. Budowano ją jeszcze „za dawnych lat” w związku z czym zależy nam na tym, aby spełniała odpowiednie standardy. Łącznik pomieści sześć klas, co istotne będą też godziwe warunki gimnastyczne.

Rozbudowa szkoły w Wilanowie, jak mówi przodkowski włodarz, planowana jest za 2 lata.  Samorząd będzie w międzyczasie walczył o pozyskanie środków, dzięki którym prace zostaną zrealizowane, a przede wszystkim będzie starał się również ująć to zadanie w budżecie gminy. Andrzej Wyrzykowski liczy na to, że już w 2022 roku wilanowska szkoła będzie w pełni nadawała się do użytkowania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*