Wilanowo. Prace przy sali sportowej postępują

Wilanowo. Prace przy sali sportowej postępują

Funkcje sportowe i oświatowe – to zagwarantować ma nowa sala sportowa w Wilanowie. Prace przy jej budowie trwają. Oprócz obiektu sportowego powstanie też część dydaktyczna, wyposażona w cztery sale lekcyjne, a także węzły sanitarne dla uczniów i personelu.

Trwa budowa sali sportowej z częścią dydaktyczną przy Szkole Podstawowej w Wilanowie – I etap stan surowy zamknięty. Do chwili obecnej wykonano stan „zerowy”, który obejmuje następujące prace: wykonanie fundamentów, ścian fundamentowych, ścian piwnicy, stropów nad piwnicą, wszystkich izolacji oraz zbiornika na deszczówkę. Wykonawcą tej części inwestycji jest firma 4ml budowa Sp. z o.o. z Kartuz, a termin wykonania został zaplanowany na koniec września 2021 roku.

Należy wspomnieć, że zadanie to gmina Przodkowo realizuje dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2,5 mln złotych. Projekt zakłada budowę sali sportowej z częścią dydaktyczną. Sala składać się będzie z dwóch, połączonych segmentów. Pierwszy z nich to parterowa sala sportowa, drugi to dwukondygnacyjna, częściowo podpiwniczona, strefa szkolna.

Część dydaktyczna obejmować będzie cztery sale lekcyjne oraz węzły sanitarne dla uczniów i personelu. W piwnicy będą szatnie. Sala sportowa będzie mogła pełnić nie tylko funkcje sportowe, ale
i oświatowe. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze socjalne, aby w razie potrzeby zamienić ją na salę wykładową czy salę zabaw.

Cześć zaplecza obejmować będzie dwie szatnie z natryskami i WC dla sportowców, toalety ogólnodostępne (w tym toaleta dla osób niepełnosprawnych), pokój nauczyciela (trenera), pomieszczenie pierwszej pomocy, magazyn, pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownię gazową.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*