Pamiątkowe zdjęcia uczestników konkursu, jury oraz organizatorów

Za nami Powiatowy Konkurs „Wiem, gdzie mieszkam” [ZDJĘCIA]

Uczniowie ZSZiO w Żukowie zajęli pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie „Wiem, gdzie mieszkasz”. Uczestnicy pokazali, że znają swoją Małą Ojczyznę. Rywalizowali m.in. w kategorii fotograficznej, turystycznej, a także kulinarnej.

Pamiątkowe zdjęcia uczestników konkursu, jury oraz organizatorów
Pamiątkowe zdjęcia uczestników konkursu, jury oraz organizatorów

Konkurs „Wiem, gdzie mieszkam” został reaktywowany, po paru latach nieobecności w kalendarzu kartuskiego „Wzgórza”. Czteroosobowe reprezentacji szkół rywalizowały w czterech kategoriach. 

Jeszcze przed rozpoczęciem konkursu, Barbara Kramp, zasiadająca w składzie jury i reprezentująca Stowarzyszenie „Otwarte Kaszuby”, przekazała dla szkoły na ręce dyrektor szkoły Grażyny Maczulis, egzemplarze Konstytucji RP przetłumaczonej na język kaszubski.

Reklamy

Na początku uczniowie zaprezentowali po trzy zdjęcia Kaszub, przedstawiające piękno tego regionu. Liczyły się tutaj same zdjęcia, a także ich prezentacja i wypowiedź uczestników. Następnie uczniowie przystąpili do testu wiedzy o Kaszub. Na 50 pytań, reprezentacje szkół miały zaledwie 30 minut. Jak podkreślali zarówno uczestnicy, jak i członkowie jury, test do najprostszych nie należał. Na potrzeby trzeciej konkurencji uczniowie wykazali się zdolnościami kulinarnymi. Do przygotowania mieli kaszubskie przysmaki, każda drużyna musiała przygotować zupę, pierwsze danie oraz deser. Jury nie mogło wyłonić w tej konkurencji zwycięzcy, a każda szkoła pokazała się z naprawdę dobrej strony. Na zakończenie przyszedł czas na wycieczkę, a dokładniej konkurencję turystyczną. Reprezentacje szkół przygotowały wycieczki po Kaszubach. Zaprezentowali przed jury szczegółowy jej plan, kosztorys oraz opisały atrakcje, które czekają uczestników tej wycieczki. 

Uczestników oceniało jury w składzie: Barbara Kąkol – Dyrektorka Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach (przewodnicząca), Barbara Kramp – Stowarzyszenie „Otwarte Kaszuby”, Urszula Nastały – ZSZiO w Kartuzach oraz Piotr Chistowski – zKaszub.info.

Ostatecznie, na pierwszym medium podium, stanęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie, drugie miejsce przypadło uczniom ze „Wzgórza”, a trzecie miejsce zajęli uczniowie z „Klasztornej”. 

Organizatorkami konkursu były panie: Elżbieta Kowalewska, Dominika Kostrzewa i Iwona Cyrocka. 

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce – ZSZiO w Żukowie

II miejsce – ZSZiO w Kartuzach

III miejsce – I LO  w Kartuzach

Konkurs Wiem gdzie mieszkam 2018 - zKaszub.info

Zdjęcie 1 z 17

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*