Spotkanie „Sport bez granic” w żukowskim ZSZiO [ZDJĘCIA]

W wtorkowe przedpołudnie uczniowie ZSZiO oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie wzięli udział w spotkaniu „Sport bez granic”. Gościem specjalnym był Rafał Rocki – reprezentantem Polski w rugby na wózkach.

 

We wtorkowe przedpołudnie uczniowie ZSZiO oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie wzięli udział w spotkaniu „Sport bez granic”. Gościem specjalnym spotkania był Rafał Rocki – reprezentantem Polski w rugby na wózkach.

W czasie wakacji w 1999 roku Rafał Rocki podczas skoku na poduszce powietrznej doznał złamania kręgosłupa. Pewien czas po tym wypadku, rozpoczął treningi rugby na wózku. W tym roku otrzymał również powołanie do Polskiej Reprezentacji Rugby na Wózkach, która po raz drugi w historii zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata. Polskim rugbystą udało się wywalczyć tam 9. miejsce.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać o zmaganiach sportowych i samej grze rugby. Jej zasady dla osób poruszających się na wózku różnią się nieco od znanych nam powszechnie.

-W zasady rugby na wózkach zostało poskładanych kilka innych dyscyplin. Nie dość, że jest o szybka, dynamiczna i kontaktowa gra to jeszcze poukładana taktycznie. Grają na boisku 4 osoby, których łączna punktacja niepełnosprawności nie może przekroczyć 8 punktów. Każdy zawodnik klasyfikowany jest osobno według swojej niepełnosprawności. Może uzyskać on od 0,5 do 3,5 punktu – wyjaśniała Rafał Rocki.

Uczestnicy mogli spróbować też sowich sił w jeździe na wózku i grze w mini koszykówkę.

IMG_8978

Zdjęcie 1 z 26

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*