Wieczornica Niepodległościowa w żukowskiej „Jedynce” [ZDJĘCIA]

Wieczornica Niepodległościowa w żukowskiej „Jedynce” [ZDJĘCIA]

Wieczór siódmego listopada, poprzedzający o kilka dni rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, miał dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie szczególny charakter.

hdimgfadb94d40970105aa5fa5ac65ca1aa

Zdjęcie 1 z 12

W sali gimnastycznej odbyła się Wieczornica Niepodległościowa – spotkanie uczniów, rodziców, nauczycieli, sympatyków szkoły i przedstawicieli władz miasta. Program artystyczny zapewnił gościom chwile patriotycznej zadumy i wzruszenia oraz niepodległościowej radości. Uczniowie, przygotowani przez pedagogów, zadbali o różnorodność występów recytatorskich, wokalno-muzycznych i tanecznych. Na szczególnie duży aplauz zasłużyli trzecioklasiści, którzy wystąpili z układem choreograficznym zawierającym elementy tańca z flagami. Dzieci, podopieczni Bogumiły Bundt, brawurowo wykonały pokaz eksponujący polską flagę – jej piękno i historię ukrytą w dwóch kolorach.

Środowiskowym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyli harcerze – młodzi patrioci dodający swoją postawą i tradycyjnym umundurowaniem charakteru wspólnemu świętowaniu.

Reklamy

Wizyta w SP im. Obrońców Wybrzeża była dla zaproszonych okazją do partycypowania w uroczystym posadzeniu nowego drzewa, dębu –  symbolicznie przywołującego siłę i odporność, które to cechy pozostają w centrum uwagi każdego patrzącego wstecz na dzieje Polski. Wielu gości zapisało na pamiątkę miłe słowa w szkolnej kronice. Organizatorzy poczęstowali przybyłych rogalami marcińskimi, które stanowiły słodką kropkę nad „i” tego listopadowego wieczoru.

Organizatorzy Wieczornicy – Beata Klein, Ireneusz Laskowski oraz Martyna Podolska, a także dyrekcja szkoły z dumą prezentowali uczniowskie talenty i cieszyli się, że ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków czas przyniósł możliwość spotkania.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*